25 czerwca, już po raz dziesiąty, Spółdzielnia Mieszkaniowa “Złote Łany”, Fundacja Aktywności Społecznej Złote łany i Rada Osiedla zaprosiły na Piknik “Bądź zdrów”, promujący wśród mieszkańców osiedla zdrowy styl życia.

W ramach imprezy zorganizowano cześć medyczną, podczas której osoby zainteresowane mogły wykonać w sumie 10 rodzajów badań i konsultacji medycznych (badanie ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi, pojemności płuc, wysycenia hemoglobiny tlenem, EKG , słuchu, wzroku, konsultacje dentystyczne, dietetyczne i rehabilitacyjne). W sumie z badań i porad specjalistów skorzystało około 250 osób. Zakładając, iż każda z nich wykonała co najmniej 4 badania i skorzystała z konsultacji 3 specjalistów, to można szacunkowo wyliczyć, iż wykonano około 1000 badań i udzielono nie mniej niż 750 porad.

Odrębną imprezą zorganizowaną w tym dniu było spotkanie integracyjne dla seniorów z osiedla. Zgromadziło ono ok. 70 osób. Seniorzy spędzili czas przy poczęstunku i wspólnym śpiewie znanych i lubianych piosenek, przy akompaniamencie gitary. Mieli także okazję obejrzeć przygotowane przez beneficjentów projektu „Aktywny Senior VII” przedstawienie sceniczne, na które składały się skecze i piosenki.

Dodatkową atrakcją tegorocznego Pikniku był przejazd po osiedlu Ciuchcią Beskidzką, w ramach rozbudowanego bloku dla dzieci, który prowadziły Panie z Książnicy Beskidzkiej, filia Złote Łany. Dzieci świetnie się bawiły w trakcie zabaw grupowych, pokazów baniek mydlanych i kiermaszu książek.

Popołudniową część Pikniku, zdominowały występy artystyczne: koncert orkiestry dętej OSP Wilkowice, spektakl Teatru Ognia, występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Tańca Cubana, oraz młodych tancerzy breakdance z OHP Bielsko-Biała, zabawy dla dzieci i rodzin, a także zabawa fantowa (można było zdobyć wiele wspaniałych nagród ) połączona ze zbiórką publiczną na rzecz niepełnosprawnej mieszkanki osiedla.

Zebrano około 1421 złotych przeznaczonych na zakup specjalistycznego podnośnika łazienkowego.

W ramach tej części promowano intensywnie wolontariat, zachęcając mieszkańców osiedla zarówno do wstąpienia w szeregi wolontariuszy, jak i do zgłaszania potrzeb ze strony osób potrzebujących pomocy.

 

 

Komentarze