4 grudnia odbyła się II edycja konferencji “Nauka-Innowacje-Biznes“. Na konferencji odczyty wygłosili m. in. Janusz Michałek, prezes Specjalnej Katowickiej Strefy Ekonomicznej oraz Thomas Zia, konsul ds. polityczno-ekonomicznych z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Gośćmi byli także wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński oraz wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przemawiający podkreślali znaczenie współpracy pomiędzy szkołami wyższymi, biznesem i państwem, która jest kluczem do stworzenia innowacyjnej gospodarki.

Studenci mogli spróbować swoich sił w grze, rozgrywanej w tzw. Escape Roomie, czyli pokoju, z którego gracze nie mogą wyjść, dopóki nie rozwiążą zagadek. Mają na to pół godziny, a wśród sprawdzanych umiejętności są m. in. znajomość alfabetu Morse’a, a także spostrzegawczość i zdolność do pracy w grupie.

Z kolei na wykładzie i prezentacji “Virtual Reality – wyrób czekoladopodobny” studenci dowiedzieli się o szansach rozwoju technologii wirtualnej rzeczywistości. Jak się okazuje, VR przestaje być domeną świata gier komputerowych, powoli wkraczając do normalnego życia.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Wawak

Komentarze