Szczyrk rzuca rękawicę pozostałym beskidzkim kurortom narciarskim. Od tego sezonu Wspólny Skipass obejmował będzie ofertę Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego (Tatry Mountain Resorts Polska), Centralnego Ośrodka Narciarskiego i Beskid Sport Areny. 

Ponad 40 kilometrów tras narciarskich i jeden, wspólny skipass mają przyciągnąć turystów z województwa śląskiego i nie tylko. Ponadto karnet sezonowy na karcie gopass.pl czyli Sprytna Sezonówka będzie ważny przez cały sezon narciarski. Tylko do końca października koszt zakupu Sprytnej Sezonówki to 899 złotych. Karnet umożliwia również darmowe korzystanie ze stoków w ośrodkach Tatry Mountain Resorts na Słowacji przez okres pięciu dni.

– Jeszcze dwa lata temu niektórzy, słysząc o naszych planach rozwiązań komunikacyjnych, mówili: “panie burmistrzu, pan to jest marzycielem”. Dziś marzenia zaczynają się spełniać. Razem z COS-em, Szczyrkowskim Ośrodkiem Narciarskim i Beskid Sport Areną chcemy wspólnie zorganizować darmową komunikację w mieście. Wg planów bezpłatna komunikacja ma ruszyć 1 grudnia. Autobus będzie zabierał 80 osób. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozładujemy korki i ograniczymy ruch samochodowy, a co za tym idzie również skażenie powietrza – mówił w czasie konferencji prasowej burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy. Plany przewidują lokalizację przystanków w Skalitem, Szczyrku Gondoli, przy Solisku i w Szczyrku Biłej.

Szczegóły oferty znaleźć można na prezentacji poniżej.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Wawak
Materiały graficzne: Miasto Szczyrk

Komentarze