14 maja w Muzeum Etnograficznym odbyła się Gala, na której Fundacja Ekologiczna ARKA otrzymała za akcję ROWER POMAGA nagrodę TRAVELERY  – 12 edycji plebiscytu National Geographic w kategorii „Społeczna inicjatywa roku”.

 

W sumie na 3 kategorie oddano ponad 50 tysięcy głosów. Podczas nominacji Jury doceniło różnorodność tematyczną akcji Rower Pomaga, która także promuje rowerowe podróże. – To dla nas ogromne wyróżnienie – cieszy się Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji – już sama nominacja, dostrzeżenie przez Jury naszej akcji, była niesamowita, a już wygrana!!! Gratulujemy także innym inicjatywą. Wszyscy robią świetne, potrzebne działania społeczne.

A już trwa IV edycja naszej akcji, w której zamieniamy wasze rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka. Już w tym roku w akcji uczestniczy prawie 20 tysięcy osób i przejechaliśmy prawie 7 milionów kilometrów.

W tym roku można je wpisywać na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/36167071

Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 5 milionów  kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 82 wymarzonych rowerów. W akcji kilometry wpisało nam ponad 27 tysięcy uczestników – podsumowuje Wojciech Owczarz.

Za każdy 1 000 000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

Akcję Rower Pomaga wspierają: Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Grupa Kęty, Zakład Gospodarki Odpadami, Murapol S.A oraz gminy partnerskie.

Komentarze