Już od ośmiu lat kibice Podbeskidzia jednoczą się w szczytnym celu i oddają krew na rzecz potrzebujących z bielskich szpitali, w zamian otrzymując klubowe upominki, piłki z podpisami oraz  zaproszenia na mecze Górali w Bielsku-Białej. 

Przez te lata ilość oddanej krwi można liczyć w setkach litrów, co przekłada się na wsparcie dla osób, które tego, cennego płynu potrzebują najbardziej. Dziś udało się zebrać kolejne 17,5 litrów dzięki zaangażowaniu 35 krwiodawców. Wielu innych aktywnie włączyło się do gry i zabawy zorganizowane w strefie eventowej, nieopodal Oficjalnego Sklepu TS Podbeskidzie. To tu toczyły się rozgrywki Przedszkolaków Podbeskidzia, którzy w gierce na małe bramki rywalizowali z graczami pierwszej drużyny. Przeprowadzony został także konkurs strzałów na bramkę, w którym każdy uczestnik otrzymał nagrodę. A dla mniej aktywnych dzieci, konkurs plastyczny, w którym za narysowanie piłkarza można wygrać udział w dziecięcej eskorcie na meczu Górali. Nie brakowało też chętnych do wspólnych zdjęć z zawodnikami Podbeskidzia oraz prowadzącym imprezę Bożydarem Iwanowem, a także gościem specjalnym Staszkiem Karpiel-Bułecką, który także chętnie uczestniczył w grach i zabawach.

Kluczowa była jednak zbiórka krwi, podczas której kibice Podbeskidzia kolejny raz pokazali, że w ważnych momentach nie zawodzą.

Źródło: TSP

Komentarze