24 września PTS Janosik zorganizował zawody MALI HEROSI – wyjątkowy tor przeszkód dla dzieci. Była to pierwsza tego typu impreza w Bielsku-Białej.
Mimo niesprzyjającej pogody w dniach poprzedzających imprezę w niedzielne przedpołudnie na terenach PTS Janosik pojawili się mali zawodnicy z całego regionu, a nawet z… Czech. Wszyscy mieli do pokonania specjalnie przygotowany terenowy tor przeszkód. Mali Herosi musieli zmierzyć się z takimi konkurencjami jak: Skok w nieznane, Zasieki, Gimnastyka Herosa, Prawy do lewego, Niedźwiedzie chodzenie czy Spacer farmera. Po pokonaniu toru odbywającego się na specjalnie przygotowanej arenie na śmiałków czekał ponad 400-metrowy bieg przełajowy.
Chętnych do pokonania trasy jednak nie brakowało. W najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej (2010 i młodsi) wystartowało 32 chłopców. Warto zaznaczyć, że najmłodsi zawodnicy, który pokonali całą trasę mieli po… 2 latka. W zawodach wystartowało także kilku młodych duchem seniorów. Najstarszy dzisiejszy Mały Heros miał… 49 lat!
Źródło: PTS Janosik

Komentarze