W dniach 10 i 11 czerwca odbyła się akcja promocyjna Międzynarodowych Mistrzostw Polski  oraz I Pucharu Bolka i Lolka w Radioorientacji Sportowej. Docelowe wydarzenie odbędzie się w dniach 24 i 25 czerwca w Bielsku-Białej. 
Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej wspólnie z Radio Klubem Beskidzkim SP9KAT zorganizowało weekendowe stoisko promocyjne imprezy na terenie Parku Słowackiego oraz lotniska Aleksandrowice w Bielsku-Białej. Największą gratką okazała się zainstalowana stacja radiowa z okazji 90-lecia krótkofalarstwa na Śląsku, która była obsługiwana przez dziewczęta z tytułami Miss Beskidów oraz finalistki konkursu Miss Polski Nastolatek (finał odbędzie się 24 czerwca, można głosować, jeśli ktoś rozpozna “operatorki” radiostacji w telewizji). Łączność przysporzyła obu stronom wiele radości. Stację nadzorowali licencjonowani krótkofalowcy, była to jednak formalność, ponieważ dziewczęta okazały się bardzo rezolutne i mądre. Szybko opanowały ABC zasad łączności, a dokonanie łączności po angielsku, rosyjsku czy portugalsku było już tylko formalnością. Miss opanowały również alfabet Morse’a.
W namiocie pojawiły  się zaciekawione rodziny z dziećmi. Maluchy miały okazję pierwszy raz w życiu zobaczyć sprzęt krótkofalarski, a nawet nawiązać łączność. Odwiedzających było wielu, ponieważ stoisko zorganizowano przy okazji dni otwartych lotniska. Na maszcie, tuż przed wieżą lotniska, zawisła antena nadawczo-odbiorcza, wciągnięta wysoko razem z flagą narodową. Do konstrukcji namiotu zamontowano drugą antenę, wykonaną z aż 7-metrowej wędki.
24 i 25 czerwca będzie można powtórnie nauczyć się reguł krótkofalarstwa razem z pięknymi dziewczynami. Organizatorzy zapraszają do Bielska-Białej, gdzie oprócz kibicowania zawodnikom, ubiegającym się o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w Radioorientacji Sportowej, przewidzianych jest jeszcze wiele innych atrakcji dla całych rodzin.
Sobota 24 czerwca godz. 10:00-13:00 – Teren Rekreacyjny “Błonia” ul. Pocztowa 43 Bielsko-Biała.
Niedziela 25 czerwca godz. 10-12:00 – polana przed schroniskiem Dębowiec (wjechać można kolejką krzesełkową od ul. Karbowej w Bielsku-Białej).
Więcej o tym wydarzeniu: tutaj.
Patronat medialny nad imprezą objął Portal Czasu Wolnego BB365.info. 
Źródło: Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej

Komentarze