Kolejny, czwarty odcinek naszego cyklu. Od dawna jesteśmy pod wrażeniem pracy, jaką wykonuje jeszcze jedno miejsce z BB w nazwie –  redakcjaBB. Młodzi ludzie w wieku 14-25 lat przelewają na papier magazynu i na strony portalu redakcjaBB swoje przemyślenia i obserwacje, również te związane z Bielskiem-Białą. Projekt redakcjaBB przyciąga błyskotliwych, młodych autorów, których zadaniem jest znajdowanie oryginalnych osób i inspirujących wydarzeń kulturowych, o których warto mówić i pisać. W Bielsku-Białej od lat brakuje miejsc, tętniących niezależną, młodą kulturą, miejsc które przyciągałyby kreatywne osoby i siały konieczny dla rozwoju miasta ferment. Publikując teksty zespołu redakcjaBB, chcemy powiększyć grono ich odbiorców. A przy okazji, cieszymy się, że tak dobre artykuły wzbogacą strony naszego portalu 🙂

 

Już 22 maja o godz. 18.00 w cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza odbędzie się druga edycja wydarzenia charytatywnego Aktywuj DOBRO, która wspiera finansowo nieuleczalnie chore dzieci.

Klaudia Ceglarz rozmawia z Symeonem – jednym z organizatorów wydarzenia. 

 

Skąd pomysł na aktywowanie DOBRA?

Bogusław Linda powiedział: „Teraz pomaganie jest modne, kiedyś nie było modne, było oczywiste”. Oczywiste jest również dla inicjatorów „Aktywuj DOBRO” – projektu społeczno-kulturalnego, opartego o działania charytatywne. Już od liceum rodziła się we mnie chęć organizowania, tworzenia czegoś, co będzie miało wpływ, będzie aktywowało DOBRO. W życiu nie ma przypadków, zatem po kilku latach mogę śmiało powiedzieć, że marzenia są po to, aby je spełniać.

Czym zaskoczy nas druga edycja koncertu?

Pierwsza edycja aktywuj DOBRO odbyła się 6 grudnia 2016r. Na deskach teatru wystąpili wtedy Mikromusic, Riffertone oraz Jacek Noch z kabaretem Łowcy.B. Koncert spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, czego wynikiem jest uzbierana suma 20tys. złotych. Pieniądze w całości zostały przeznaczone na wsparcie hospicjum w Skoczowie.

Tym razem możemy spodziewać się występu wokalisty – Ghostman, Skazani na Bluesa. Komicy Michał Kempa i Piotr Popek zagwarantują na twojej twarzy uśmiech od ucha do ucha.

Wszystkie środki zostaną przekazane na budowę Świetlikowa – pierwszego w Polsce bezpłatnego ośrodka dziennego dla nieuleczalnie chorych dzieci oraz jedynego na Śląsku hospicjum stacjonarnego przeznaczonego wyłącznie dla dzieci.

W cały projekt budowy tego miejsca jest zaangażowana bardzo duża grupa, co nas bardzo cieszy, bo bezpośrednio pokazuje, że chęć pomocy i dobra tkwi w każdym z nas – podsumowują organizatorzy.

Czy wydarzeniem odpowiadają na potrzeby lokalnego społeczeństwa w Cieszynie?

– Każde miejsce potrzebuje takich działań, ale z racji, że Cieszyn darzymy wielką sympatią i spotkaliśmy tam szereg ludzi przychylnych naszym pomysłom, zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie projektu właśnie tam. Oczywiście w naszych sercach rodzi się już potrzeba szerszego działania, aktywowania DOBRA również w innych miastach – komentują organizatorzy.

Jak aktywować w sobie DOBRO?

Koncert skierowany jest do wszystkich, którzy chcą spędzić wieczór przy dźwiękach dobrej muzyki oraz przy wielu zabawnych historiach kabareciarzy. Bilety na koncert w cenie 30zł, 40zł, 60zł można zakupić drogą internetową na stronie internetowej teatru lub bezpośrednio w kasie teatru.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst: Klaudia Ceglarz

Korekta: Justyna Fołta
Grafika: Aktywuj DOBRO

Komentarze