Blisko dwieście dzieci wzięło udział w warsztatach artystycznych, które Galeria Bielska BWA zorganizowała w pierwszej połowie lipca.

Początkowo dzieci tworzyły przestrzenną makietę dżungli, na której umieszczały wymyślone i własnoręcznie wykonane rośliny i zwierzęta – charakterystyczne dla lasów równikowych, różnorodne pod względem kolorystyki, formy i bryły. Stąd tytuł zajęć – „Dżungla kolorów i form”.

Drugi tydzień zajęć upłynął pod hasłem „Cztery żywioły”. Dzieci odtwarzały wizerunki zwierząt rzeczywistych i mitycznych związanych z wodą, powietrzem, ziemią i ogniem. Uczestnicy warsztatów mogli spróbować swoich umiejętności w technikach artystycznych, takich jak ceramika, malarstwo wodne,  formy przestrzenne, monotypia i malarstwo akrylowe.

Młodych ludzi może zainteresować także, trwająca przez całe wakacje, wystawa dzieł z kolekcji sztuki Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Tarnowie.
To obszerna prezentacja twórczości 41 artystów z Polski i za granicy. Wśród prac można zobaczyć dzieła uznanych na świcie, wybitnych osobowości polskiej sztuki współczesnej, jak Mirosław Bałka, Paweł Althamer czy Leon Tarasewicz. Wystawa jest także okazją do zapoznania się z różnorodnymi technikami i środkami artystycznego wyrazu, od obrazów olejnych poprzez rysunki, gwasze, akwarele, kolaże i fotokolaże po wideo, instalacje i obiekty przestrzenne.

Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej gromadzi dzieła, które powstały po roku 1989 nie tylko w Polsce, ale również w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Początek kolekcji związany jest z Narodowym Programem Kultury „Znaki czasu”(2005), którego ideą było budowanie nowych kolekcji regionalnych sztuki współczesnej.

Tradycyjnie w wakacje, bilet wstępu do Galerii Bielskiej BWA kosztuje tylko złotówkę. W środę, tak jak przez cały rok, wstęp jest bezpłatny.

Komentarze