W poniedziałek 10 października o godzinie 11:00 na scenie Teatru Lalek Banialuka zaprezentowane zostanie znane bielskiej publiczności przedstawienie Baśń o Rycerzu bez Konia Marty Guśniowskiej w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego. Widowisko  będzie transmitowane „na żywo” kodowanym sygnałem  do sieci internetowej do uprawnionych  szkół na terenie całego kraju w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół.

Baśń o Rycerzu bez Konia to dowcipne i wciągające widowisko familijne opowiadające przygody Rycerza bez konia i Konia bez rycerza, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawią się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok. Jednak w tej baśni wszystkie postaci i wydarzenia przedstawione są z przymrużeniem oka.

Wartka akcja, rozgrywana w planie żywym i lalkowym, znakomite kreacje aktorskie, pełen inwencji ruch sceniczny i dowcipne piosenki sprawiają, że przedstawienie zachwyca zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest to zarazem opowieść z morałem, o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć.

 

Komentarze