W piątek odbyła się premiera nowej płyty bielskiego zespołu Akurat “Nowy lepszy świat”. Dla naszych czytelników już teraz mamy 3 egzemplarze krążka.

Płytą Nowy lepszy świat zespół Akurat wraca po czterech latach milczenia. I trzeba przyznać, że jest to powrót w wielkim stylu. Akurat zaskakuje brzmieniem, doborem instrumentów, a przede wszystkim zmianą stylistyki, do której zdążył przyzwyczaić swoich fanów. To prawdziwa muzyczna i wizerunkowa wolta.

 

Płytę promują dwa utwory: tytułowy Nowy Lepszy Świat, do którego teledysk w wykonaniu Kopaniszyn Studio ukazał się już kilka miesięcy temu oraz Miłość, do którego obraz (także Kopaniszyn Studio) właśnie ujrzał światło dzienne.

Muzyczny Nowy Lepszy Świat zespołu Akurat jest zdecydowanie szerszy, barwniejszy i, co zasługuje na podkreślenie, bezkompromisowy i odważny. Mimo, że tytułowe nagranie trzyma nas w niepewności przez blisko minutę, a wręcz wolno się rozkręca, to wraz ze zmianą tempa świetnie odzwierciedla wymienione zmiany.  Na pierwszy „rzut ucha” Nowy Lepszy Świat przypomina zawadiacki klimat zespołu okraszony charakterystycznym wokalem Piotra Wróbla. Natomiast w momencie pojawienia się elektroniki wszystko nabiera nowych barw. Fantastycznie bowiem do zespołu wprowadził się  Dawid Broszczakowski. Klawisze, sythy, elektronika – to wszystko przenosi grupę na inny poziom: jeszcze wyższy, jeszcze ciekawszy.

Bez odcinania kuponów i zbędnych kalkulacji muzycy Akurat postanowili nagrać płytę, która odzwierciedla ich obecny charakter. Czy świat faktycznie jest lepszy? Przekonajcie się sami.
Po ponad 20 latach działalności zespół nie musi już nic nikomu udowadniać. Ugruntowana pozycja na polskiej scenie poparta jest również dojrzałością stricte techniczną. Akurat na swoje koncerty ciągle przyciąga tłumy i mimo, że na przestrzeni lat skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał – dwie rzeczy pozostały niezmienne – energia oraz szczerość przekazu. Zespół z Bielska-Białej to nie lider, hit czy moda –  to kolektyw zawodowych muzyków, w którym każdy świetnie opanował swój fach nie tracąc przy tym charakteru oraz radości z bawienia się muzyką .

Nowy Lepszy Świat nagrany został w Red House Studio, gdzie realizacją sesji zajął się Piotr Mędrzak.
Produkcję płyty Akurat powierzył znanemu ze świeżych pomysłów Agimowi Dzeljilji, który odcisnął na Nowym Lepszym Świecie swój wyraźny ślad.

Komentarze