25 lutego Fundacja ekologiczna ARKA zorganizowała w Galerii SFERA I Charytatywny Kiermasz Książek. Organizatorzy zebrali ponad 2 tysiące książek, z których większość otrzymała „drugie życie”.  Dzięki świetnej frekwencji podczas kiermaszu udało się zebrać kwotę 4510 zł.

Teraz organizatorzy będą planować działania z dziećmi z domów dziecka, świetlic środowiskowych i organizacji pozarządowych.

Bardzo się cieszymy z tak ogromnego i pozytywnego odzewu na naszą akcję. To cieszy że wspólnie możemy robić społeczne, bezinteresowne działania. Wiele osób słysząc o idei akcji dawało nam za książki więcej pieniędzy – opowiada Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca – Dziękujemy wszystkim partnerom oraz uczestnikom akcji. Na pewno będziemy chcieli organizować kolejne jej edycje – dodaje Owczarz.

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA To nowa inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Organizatorzy zbierają od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizują ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki fundują bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniaką ich zielone marzenia.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej „Wszystkie kolory recyklingu” realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO.

 

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Komentarze