Trwa wystawa finałowa 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017. Organizator biennale – Galeria Bielska BWA – zaprasza do obejrzenia wystawy oraz udziału w wydarzeniach towarzyszących, m.in. konkursach i warsztatach. Zachęcają one do bardziej wnikliwej osobistej oceny współczesnego malarstwa, którego ciekawy przekrój prezentuje bielska wystawa.

W piątek, 1 grudnia Galeria Bielska BWA rozpoczyna konkurs „Selfie z ulubionym obrazem Bielskiej Jesieni 2017”, który przeznaczony jest dla użytkowników Facebooka lub Instagrama. Po obejrzeniu wystawy uczestnik konkursu może zrobić selfie z obrazem, który uznał za szczególnie interesujący. Zdjęcie należy opublikować na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie, oznaczając: #selfiezobrazem #thebestof #BielskaJesien2017 @galeriabielska. Link do publikacji wraz z danymi kontaktowymi, należy przesłać na adres: info@galeriabielska.pl
Konkurs zakończy się 31 grudnia br. Autorzy trzech najciekawszych zdjęć otrzymają nagrody. Ich zdjęcia zostaną pokazane na profilach Galerii Bielskiej BWA na Facebooku i Instagramie.

paulina_sanecka_foto_k_morcinek
paulina_sanecka_foto_k_morcinek

W sobotę, 2 grudnia w Galerii Bielskiej BWA odbędą się warsztaty malarskie pt. „Prosta historia – opowieści”, które poprowadzi Małgorzata Mirga-Tas, artystka uczestnicząca w wystawie. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie fotografii rodzinnych oraz odzieży lub jej fragmentów.

– Warsztaty będą odnosić się do pamięci indywidualnej, która składa się na pamięć zbiorową. Będziemy malować, wyklejać, wyszywać patchworki, posługując się przyniesioną odzieżą lub jej fragmentami, która należała do nas lub wybranego bohatera obrazu. Praca ta będzie okazją do sięgnięcia pamięcią wstecz i próbą utrwalenia wybranych wydarzeń w naszej świadomości. W ten sposób utrwalamy swoją tożsamość – mówi Małgorzata Mirga-Tas.

Kolejne warsztaty z finalistami Bielskiej Jesieni 2017 poprowadzą: 9 grudnia – Paulina Sanecka, która bazując na doświadczeniach z zakresu ekologii i nauk przyrodniczych w swoich pracach porusza zagadnienie relacji między człowiekiem a środowiskiem naturalnym; 16 grudnia – Sebastian Krok, laureat Grand Prix – Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrody Dyrektora Galerii Bielskiej BWA na 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej www.galeriabielska.pl

Wszystkie zajęcia odbędą się w godz. 11.00–13.00. Uwaga: liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są wyłącznie od osób indywidualnych – młodzieży od 14 roku życia i dorosłych – w sekretariacie galerii: od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–16.00 pod nr tel.: 33 812 58 61 lub mailowo: info@galeriabielska.pl
Koszt: 10 zł od osoby.

sebastian_krok_foto_k_morcinek
sebastian_krok_foto_k_morcinek

Od 10 listopada do 31 grudnia trwa głosowanie widzów na najciekawszy obraz Bielskiej Jesieni 2017. Zwiedzający wystawę mogą głosować na najciekawszy – ich zdaniem – prezentowany obraz. Kupony do głosowania znajdują się w Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta. Plebiscyt trwa do 31 grudnia br. Każda osoba może głosować tylko raz. Nazwisko laureata Nagrody Publiczności podane zostanie na www.galeriabielska.pl Podczas styczniowego wernisażu artysta, którego obraz cieszył się największym zainteresowaniem widzów otrzyma dyplom, a autorzy pięciu wybranych losowo kuponów – katalogi biennale.

Wystawa 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 jest prezentowana w Galerii Bielskiej BWA i w pobliskiej Willi Sixta. Wystawa to przekrój współczesnego malarstwa, pokazywane obrazy zostały stworzone w ciągu dwóch ostatnich lat; dominują prace przedstawiające i figuratywne. Widzowie mogą liczyć na różnorodność stylistyk, faktur i formatów, kompozycji narracyjnych, geometrycznych, opowieści dotyczących świata intymnego oraz codziennego.
Wstęp na ekspozycje jest bezpłatny.
Wystawa trwa do 31 grudnia br.


Źródło: BWA