Wyjątkowe zgrupowanie piłkarskie

termin: 23.09.2017 - 24.09.2017
wstęp: bezpłatny
kontakt: Daniel Kawka - Prezes Fundacji Kuloodporni: 606 300 315
kategoria: sport-rekreacja


W dniach 23-24 września 2017 roku Fundacja Kuloodporni organizuje pierwsze w województwie śląskim zgrupowanie piłkarskie dla dzieci po jednostronnej amputacji lub z wadą wrodzoną kończyny – Amp Futbol Junior Camp Bielsko-Biała.

Kuloodporni Bielsko-Biała to jeden z najdynamiczniej rozwijających się klubów sportu osób niepełnosprawnych w Polsce. Swoistym fenomenem jest, że organizacja powstała na początku 2015 roku niemal od zera – bez żadnych struktur i funduszy. To jedyny taki klub w Polsce oraz wyjątek na skalę europejską. W zaledwie rok od powstania zostali dopuszczeni do rozgrywek o Mistrzostwo Polski Amp Futbol Ekstraklasy, a w obecnym sezonie włączyli się już do walki o mistrzowski tytuł.

Fundacja Kuloodporni wspiera również najmłodszych, w związku z czym zapraszają dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat na ogólnopolskie zgrupowanie piłkarskie. Mile widziani będą również juniorzy, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z ampfutbolem.

Zajęcia poprowadzą trenerzy mający wieloletnie doświadczenie w pracy w uznanych klubach województwa śląskiego: GKS Katowice, Górnik Zabrze, Piast Gliwice oraz TS Podbeskidzie. Zawodnicy będą również pod opieką wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Elementy treningów dostosowane będą do możliwości dzieci i rodzaju niepełnosprawności. Zajęcia nie różnią się jednak zbytnio od standardowych treningów piłkarskich – dzieci czuć się będą dzięki temu pełnowartościowymi zawodnikami.

Dzieci wraz z opiekunami nocować będą w hotelu, który dostosowany jest do przyjmowania osób niepełnosprawnych. Treningi odbywać się będą na kameralnie położonym Stadionie Lekkoatletycznym “Sprint”, który przystosowany jest również do organizacji zajęć piłkarskich.

Koszty związane z wyżywieniem, noclegami oraz ubezpieczeniem NNW pokrywa Fundacja Kuloodporni. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zgłoszenia przyjmowane będą do 25 sierpnia.

 

Komentarze