Kino w Mieście: Dzikość Serca

termin: 24.10.2017 godz. 19:00
miejsce: Klub Miasto, Bielsko-Biała, Plac Mickiewicza 2
wstęp: wolny
kategoria: kino


Jak co tydzień, Klub Miasto zaprasza na pokaz filmowy z cyklu Wtorkowe Kino w Mieście. Tym razem zobaczymy film Dzikość Serca w reżyserii Davida Lyncha.

Dzikość serca to amerykański film kryminalny powstały na podstawie powieści Barry’ego Gifforda. Film jest określany przez krytyków jako eklektyczny pastisz, który jest połączeniem melodramatu, thrillera i “filmu drogi”.

Sailor (Nicolas Cage) i Lula (Laura Dern) kochają się szaleńczo. Po jego warunkowym wyjściu z więzienia muszą uciekać z Karoliny Północnej do Kalifornii przed gangsterem Santosem (J.E. Freeman), wynajętym przez jej matkę-psychopatkę, Mariettę (Diane Ladd), przeciwną ich związkowi. Chodzi głównie o to, że Sailor był świadkiem zabicia przez Mariettę i prywatnego detektywa Farraguta jej męża. Spotykają po drodze wiele dziwacznych postaci, np. szalonego gangstera Bobby’ego Peru (Willem Dafoe) i jego kochankę Perditę Durango (Isabella Rossellini)

Film wzbudił wiele kontrowersji, zdobywając nagrodę MFF w Cannes 1990 – Złota Palma dla najlepszego filmu – David Lynch.

Źródło: Facebook

Komentarze