Dni Bielska-Białej

termin: 01.06.2018 - 03.06.2018
wstęp: wolny
kategoria: koncert


Dni Bielska-Białej. Trzy dni wypełnione koncertami. Wystąpią m.in. Golec uOrkiestra, Bednarek i Chylińska.

Już pierwszego dnia święta miasta czekają na nas nie lada atrakcje. Na placu Ratuszowym wystąpi Golec uOrkiestra z koncertem przygotowanym na jubileusz 20 lecia zespołu. Będziemy mogli posłuchać takich przebojów, jak  Lornetka, Crazy is my life czy Ściernisko.

W sobotę królowały będą orkiestry dęte. Koncerty odbędą się na placu Ratuszowym i na Rynku Starego Miasta. Oba te miejsca połączy parada orkiestr.

Finał Dni Bielska-Białej, tradycyjnie, odbędzie się na ternach obok hali pod Dębowcem. Wystąpią artyści wybrani w konkursie organizowanym przez Bielskie Centrum Kultury. Będą to tym razem Agnieszka Chylińska i Kamil Bednarek.

Program

1 czerwca (piątek) – plac Ratuszowy

  • Od g. 19.00 losowanie nagród loterii “Rozlicz PIT w Bielsku-Białej”.
  • 19.30 Koncert Bielskiej Orkiestry Dętej
  • 20.00 Golec uOrkiestra
  • 21.50. Pokaz sztucznych ogni

 Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów. Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1” (1999 r.), która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

2 czerwca (sobota)

Stary Rynek

  • 10:30 – 15:00 – konkurs estradowy orkiestr dętych
  • 18:00-19:30 – koncert orkiestr

Plac Ratuszowy

  • 16:00-16:30 – koncert połączonych orkiestr
  • 16:30 – parada orkiestr (Plac Ratuszowy, ul. 11-go Listopada, ul. Barlickiego, Plac Chrobrego, ul. Wzgórze, Rynek)

3 czerwca (niedziela) – teren obok hali pod Dębowcem

  • 17.30 Agnieszka Chylińska  i Kamil Bednarek

Agnieszka Chylińska w latach 1994–2003 członkini rockowego zespołu ONA.  W 2004 roku ukazał się album Winna. Po 5 latach do sklepów trafia popowy Modern Rocking (2009), a potem Forever Child (2016) – nieco mocniejszy brzmieniowo, uzyskał nakład potrójnej platyny (przeboje Królowa łez i Kiedy przyjdziesz do mnie).

Kamil Bednarek popularność zdobył 8 lat temu po występie w telewizyjnym programie “Mam Talent”. Młody miłośnik muzyki reggae okazał się objawieniem. W 2012 roku po zmianach w składzie narodził się zespół BEDNAREK, który nagrał wysoko ocenianą płytę „Jestem”. Rok 2015 to album „Oddycham”, zrealizowany m.in. w Tuff Gong Studio z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae. 1 grudnia 2017 ukazał się najnowszy album Kamila Bednarka “TALIZMAN”.

Komentarze