Już w czerwcu w Oświęcimiu odbędzie się Tauron Life Festival. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Carlos Santana. Na występ u jego boku mają szansę także artyści związani z naszym regionem: Batalion d’Amour, Gremlin, Kriss Sheridan, Nona i The Djangos.

 

Wszystko dzięki konkursowi Life On Stage. Internauci wybierają w nim zespoły, które zagrają podczas  Tauron Life Festival Oświęcim. Do konkursu zgłosiło się w tym roku aż 147  solistów, instrumentalistów i zespołów z całego kraju i zagranicy. Do II etapu organizatorzy zakwalifikowali się 82 artystów. Teraz trwa głosowanie internautów, którzy zdecydują, komu pomóc w karierze. Do kolejnego etapu zakwalifikowanych zostanie 7 zespołów wyłonionych w głosowaniu internetowym oraz jeden wykonawca wskazany przez jury. Wśród zespołów walczących o przepustkę do udziału w festiwalu jest kilka zespołów z naszego regionu.

Po kilkunastu dniach głosowania na bardzo wysokim trzecim miejscu znajduje się wywodzący się ze Skoczowa Batalion d’Amour. Powstały  1989 roku zespól gra obecnie w składzie: Karolina Andrzejewska (wokal, słowa), Piotr Grzesik (bas, wokal), Robert Kolud (gitara prowadząca), Bartek Tabak (gitara rytmiczna, wokal), Mariusz „Pajdo” Pająk (perkusja) oraz Mirek Zając (klawisze).  Zespół odrodził się w obecnym składzie w 2016 roku. Wtedy też wydał płytę  „Fenix” , którą obecnie promuje na koncertach w całym kraju.

Tuż za czołową siódemką (na ósmym miejscu) plasuje się obecnie The Djangos z Kóz – zespół dziesięciu pasjonatów, którzy spotkali się z potrzeby serca a może nawet i duszy, ale przede wszystkim z bezwarunkowej miłości do muzyki. Ogromne znaczenie ma dla nich  kultura reggae oraz  też szeroko pojęta muzyka światowa. The Djangos to: Natalia ”Ka” Paruszewska (urodzona w Niemczech, a wychowana w Nowym Yorku charyzmatyczna wokalista zespołu, która od 2013 na stałe mieszka w Bielsku-Białej), Angelika Wróbel – perkusja, Monika Biczysko – chóry oraz instrumenty klawiszowe, Dorian Borek – instrumenty klawiszowe, Janusz Zalewski – gitara, Tomasz Kinecki – instrumenty perkusyjne, Paweł Kamiński – saksofon, Marcin Malarz – trąbka, Andrzej Danek – Puzon oraz Daniel Wysocki – bass.

Pierwszą dziesiątkę zespołów Life of Stage zamyka kolejny muzyk związany z naszym miastem – Kriss Sheridan. To urodzony w Bielsku-Białej polsko-amerykański piosenkarz, autor tekstów, aktor i podróżnik.  Sheridan to jeden z najbardziej obiecujących debiutów 2018 roku – jego singiel „I Don’t Wanna Say Goodbye”, który miał premierę 1 marca,  już po trzech tygodniach osiągnął w Polsce status Złotej Płyty.

Wśród wykonawców walczących o udział w Tauron Life Festival są też Gremlin oraz Nona.

Gremlin (w rzeczywistości Marcin Zuber), znany jest jako HipHopGremlin. Wcześniej występował w takich zespołach, jak: SK8, Elo Eberligo oraz Ulicy Głos. Pierwszą solową płytę – “Z Życia wzięte” nagrał w 2015 roku w bielskim 3/4 UDGS.

Z kolei Nona to zespół, który niedawno powstał w Skoczowie. Tworzy polską muzykę łączącą brzmienia avant-popowe z akustycznymi.  W październiku 2017 roku wydali debiutancką ep-kę pod tytułem “W głąb”. W skład zespołu wchodzą: Justyna Lewandowska- wokal, przeszkadzajki,  Jakub Krzysiek- gitara elektryczna Marcin Michalik- gitara basowa i Maciej Słonina- instrumenty perkusyjne.

Glosować można do 22 kwietnia na stronie www.lifeonstage.onet.pl. Tam też można posłuchać utworów wszystkich wykonawców biorących udzia łw konkursie.

 

Tauron Life Festival Oświęcim obędzie się w połowie czerwca. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na www.lifefestival.plwww.eventim.pl i w sieci salonów Empik. Na tegorocznym festiwalu – oprócz Carlosa Santany i zwycięzców konkursu Life On Stage – zagrają również Alvaro Soler, Blue Cafe, węgierski zespół Vera Jonas Experiment oraz czołówka polskiego undergroundowego rocka, w tym m.in. Kazik, Siczka czy Darek Malejonek, na wyjątkowym koncercie Punk Alive. Wkrótce do tego teamu dołączą kolejne gwiazdy światowej sławy!

Komentarze