Bielscy Kuloodporni – drużyna Amp Futbolu nie przestaje nas zadziwiać. Tym razem w pięknym stylu wygrali turniej Mistrzostw Polski rozegrany w weekend na popularnej “Górce”. Bielski turniej był drugim z cyklu zawodów o Mistrzostwo Polski. Dzięki kompletowi zwycięstw bielszczanie objęli prowadzenie w rozgrywkach. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje.

W sobotę Kuloodporni wygrali z Anpfiff Hoffenheim 2:1 (0:1) oraz Glorią Varsovia 1:0 (0:0). W niedzielę poprzeczka powieszona była jeszcze wyżej, ale bielszczanie nic sobie z tego nie robili. Pierwsze wygrali z aktualnym mistrzem Polski Husarią Kraków 2:1 (2:1), a na zakończenie turnieju okazali się lepsi od wicemistrzów kraju – GKS-u Góra wygrywając 2:0 (2:0).

Królem strzelców oraz najlepszym zawodnikiem bielskiego turnieju został jeden z liderów Kuloodpornych – Bartosz Łastowski. Nagrodę specjalną otrzymała bielska publiczność, która licznie zgromadziła się na trybunach stadionu “Na Górce” żywiołowo dopingując zespół Kuloodpornych.

Dzięki świetnemu występowi na półmetku rozgrywek (po 2 z 4 turniejów) Kuloodporni zostali liderem Mistrzostw Polski. Bielszczanie zgromadzili dotychczas 17 punktów i wyprzedzają o trzy punkty Glorię Varsovia i Husarię Kraków.

Jarosław Zięba, Foto: Bartłomiej Budny

Komentarze