11 marca będzie pierwsza niehandlową niedzielą od wielu lat. Do jej spędzenia jej aktywnie, w rodzinnym gronie zachęcają Koleje Śląskie, oferując bezpłatne przejazdy dla rodziców podróżujących z dziećmi.

Akcja przeprowadzona zostanie 11 marca, a następnie powtórzona w każda pierwszą niehandlową niedzielę miesiąca, a więc: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia. Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać rodzice lub opiekunowie podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo.

Promocja będzie obejmować wszystkie połączenia  Kolei Śląskich z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz pociągów specjalnych. Możliwości na ciekawe wycieczki kolejowe jest zatem bez liku – można się zdecydować m.in. na wyprawę w góry.

Przypomnijmy, że w naszym regionie Koleje Śląskie obsługują linie z Bielska-Białej do Zwardonia, Katowic i Rybnika oraz linię Czechowice-Dziedzice-Cieszyn i Katowice-Wisła Głębce (przez Skoczów).

Jak zapewniają Koleje Śląskie Rodzinne Niedziele to dopiero pierwsza z kilku propozycji, które przewoźnik przygotowuje w tym roku dla podróżnych. Rok 2018 ma w Kolejach Śląskich upłynąć pod znakiem zdrowia i ekologii. Stąd teżpropozycja do rodziców, by niedziele wolne od handlu poświęcić na aktywny wypoczynek i wybrać się z dziećmi na wycieczkę.

Komentarze