W Galerii SFERA oglądać można prace uczniów szkół podstawowych z Bielska-Białej i okolicznych gmin, które powstały w ramach konkurs plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 i Fundację Psia Ekipa. Temat przewodni wystawy: „Nie dla łańcuchów! Zmieńmy PSI los!”, ma na celu zwrócenie uwagi bielszczan na potrzeby czworonożnych przyjaciół człowieka.

 

Za krótki łańcuch, zniszczona buda, brak jedzenia, okrycia, wody i spacerów to wciąż codzienność wielu psów, tak zwanych podwórkowych, chroniących wiernie dobytku domostw polskich wsi, miast i miasteczek. Nowowprowadzone prawo ma na celu zmianę tej sytuacji – w jego świetle trzymanie psa na uwięzi przez czas dłuższy niż 12 godzin w ciągu doby, na łańcuchu krótszym niż 3 m, jest czynem karalnym. Oprócz przepisów potrzebna jest również edukacja na temat potrzeb najwierniejszych przyjaciół człowieka.

Zwrócenie uwagi na to, że psy to żywe istoty, o które należy dbać, i które należy szanować. Taki też cel przyświecał organizatorom konkursu, a jego efekt – 20 najlepszych prac, już od dzisiaj, 23 stycznia można podziwiać w Galerii SFERA w Bielsku Białej.

Lubimy angażować się w przedsięwzięcia ważne społecznie, które zmieniają nastawienie i sposób myślenia całego społeczeństwa. Jeszcze większą radość sprawia nam wspieranie inicjatyw lokalnych, które angażują najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej i okolic. Tak właśnie jest w przypadku wystawy „Zmieńmy PSI los”.  Z przyjemnością udostępniamy powierzchnię pod ekspozycję najciekawszych prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zachęcamy do oglądania i chwili refleksji – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

Wystawa jest zlokalizowana w foyer Galerii SFERA II. Prace są wystawione od 23 stycznia do 4 lutego br.

 

foto: Galeria Sfera

Komentarze