Bielszczanka Marta Świątek-Stanienda chce reprezentować Polskę w tegorocznym konkursie Eurowizji! Wraz z Romualdem Lipko – liderem “Budki Suflera” – zgłosiła piosenkę “World is Mine”.

Droga bielszczanki do konkursu Eurowizji jest jednak daleka. Zgłoszenie piosenki, którą prezentujemy poniżej, to dopiero pierwszy krok. O tym czy będą kolejne przekonamy się we wtorek, 6 stycznia. Wtedy TVP ogłosi listę piosenek zakwalifikowanych do polskich eliminacji. Nominacja ta pozwoli zaprezentować się podczas specjalnego koncertu, po którym widzowie z całego kraju wybiorą artystę, który będzie reprezentował Polskę w europejskim konkursie. Finał tegorocznej Eurowizji odbędzie się w Lizbonie.

Wśród innych polskich wykonawców ubiegających się o występ w konkursie Eurowizji znaleźli się m.in.: Bartek Wrona, Brathanki, Ramona Rey, Maria Niklińska, Agata Niklińska, Laura Samojłowicz czy Julia Jaroszewska z programu “Projekt Lady”. Pojawiły się także informacje, że o nominację mogą się ubiegać Michał Szpak, Marta Gałuszewska oraz Sławomir.

 

foto: YouTube.com

Komentarze