W świąteczny poniedziałek na Czarnym Groniu w Rzykach k. Andrychowa odbył się Splash 2018, czyli… przejazd przez basen na stoku narciarskim.

Siódma edycja imprezy przyciągnęła na stok 50 zawodników i tłumy kibiców. Pomysłowość uczestników była nie miała granic. Na stoku pojawiły się więc postaci bajkowe, zwierzęta, wampiry, policjanci, a nawet czołgi i statki pirackie. Dla wszystkich bez wyjątku zjazd ze stoku kończył się wizytą w… specjalnie na tę okazję zamontowanym na stoku Czarny Groń basenie. Jednak, jak zgodnie przyznawali uczestnicy, dzięki łaskawej pogodzie kąpiel nie była kłopotliwa. Tym bardziej, że wszystko działo się w świąteczny Lany Poniedziałek.

W imprezie wzięli udział także piłkarze TS Podbeskidzie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności oraz oceniali piłkarskie triki w wykonaniu najmłodszych, i nie tylko, kibiców furbolu.

Dla większości uczestników impreza była symbolicznym przejście z sezonu zimowego (stok narciarski) do letniego (basen).  Na Czarnym Groniu to jednak nie koniec zimy. Wyciągi będą tutaj czynne co najmniej do 8 kwietnia.

 

Tekst i foto: Jarosław Zięba

 

Komentarze