Czy geometria, programowanie i intrygujące zadania fizyczne mogą być sposobem na udany weekend? Tak!

Prawie pięćdziesięciu uczniów starszych klas szkół podstawowych wzięło udział w piątek i w sobotę w trzeciej już edycji warsztatów “Zaprzyjaźnij się z Piątką” zorganizowanych przez Stowarzyszenie V Liceum Ogólnokształcące. Do siedziby najlepszego w województwie śląskim liceum zjechali pasjonaci nauk ścisłych nie tylko z Bielska-Białej i najbliższej okolicy, ale nawet z Gliwic. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy wzięli udział w sześciu warsztatach z matematyki, informatyki i  fizyki. W programie Geogebra poznawali ciekawe właściwości figur. Na zajęciach informatycznych zapisywali problem w postaci algorytmu, który następnie tłumaczyli na język programowania. Rozwiązywali też intrygujące zadania fizyczne. Wszystko z własnej woli i z uśmiechem na twarzy. Zajęcia prowadzone były wspólnie przez nauczycieli i uczniów “Piątki”.

Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie V Liceum Ogólnokształcące powstało wiosną bieżącego roku i skupia absolwentów, nauczycieli oraz sympatyków popularnej bielskiej „Piątki”. Celem działalności jest integracja środowisk związanych z Liceum oraz wsparcie obecnej działalności Piątki. W planach działalności są m.in. organizacja zajęć pozalekcyjnych dla uczniów V LO, zajęć matematycznych dla uzdolnionej młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z Bielska-Białej i okolicy oraz imprezy integracyjne dla absolwentów liceum.

Prezesem Stowarzyszenia jest nauczyciel Piątki od jej powstania – Tomasz Szymczyk, zaś w skład zarządu wchodzą Marcin Tomana i Jarosław Zięba (absolwenci pierwszego rocznika „Piątki”, twórcy szkolnej gazetki) oraz Edyta Jano i Bartłomiej Żywczak – obecni nauczyciele Liceum.

Komentarze