„Żabia sprawa”

termin: 18.11.2017 godz. 11:00
miejsce: Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, Bielsko-Biała, ul. Słowackiego 17
kategoria: teatr,inne


Edukacja antyprzemocowa to najskuteczniejsza metoda przeciwdziałania przemocy. Asertywna obrona swoich granic, szanowanie granic innych ludzi i ich różnorodności, uwrażliwienie na przemoc we własnym otoczeniu – te umiejętności można i trzeba trenować w każdym wieku. Dlatego Fundacja Pozytywnych Zmian zaprasza na spektakl w formie bajki profilaktycznej dla najmłodszych (dzieci w wieku 7-10 lat).

Bajki i baśnie od zawsze pomagały wyjaśniać reguły rządzące światem i służyły przekazywaniu określonych wartości. Funkcjonowały również jako wzór zachowań czy przestroga. Fundacja Pozytywnych Zmian wraz z Art. 207 – Artystyczną Grupą Antyprzemocową przygotowała spektakl pt. „Żabia sprawa”. Tematem przewodnim jest kwestia granic osobistych czyli umiejętność asertywnego stawiania i komunikowania własnych granic (potrzeb, decyzji) oraz szanowania cudzego zdania, odrębności i inności. Tego typu działania są bardzo potrzebne zwłaszcza teraz, gdy codziennie słyszymy o przypadkach przemocy skierowanej do osób w jakikolwiek sposób odróżniających się od innych. Spektakl miał swoją premierę 7 października w Zawierciu, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i zaangażował młodą publiczność, która żywo reagowała na wszystko, co działo się na scenie. Spektakl dedykowany jest niedawno zmarłej pisarce i bajkoterapeutce – Annie Kaszubskiej.

Szczegóły na stronie pozytywnezmiany.org

Fundacja Pozytywnych Zmian działa od 2012 roku. Zajmuje się przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet, działaniami profilaktycznymi i edukacyjnymi oraz monitoringiem instytucji publicznych pod kątem pomocy osobom doświadczającym przemocy. W ramach działań profilaktycznych Fundacja organizowała obozy rockowe dla dziewczyn i kobiet. Opublikowała również trzy raporty z wynikami monitoringu wraz z rekomendacjami dla instytucji, które zajmują się systemową pomocą osobom doświadczającym przemocy oraz sądów orzekających z art. 2017 k.k. czyli znęcania się nad osobą najbliższą.

 

W ramach projektu „Szanuję, bezpieczeństwo buduję” dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego Fundacja będzie współpracować z lokalnymi organizacjami, zajmującymi się pracą z młodzieżą oraz przeciwdziałaniem przemocy i dyskryminacji: Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz, Fundacją z Pomysłem, Stowarzyszeniem Tęczówka, Żywiecką Fundacją Rozwoju, Ulicą Kreatywną, oraz Art. 207 – Artystyczną Grupą Antyprzemocową. Aktualne informacje: www.pozytywnezmiany.org

Opis organizatora

Komentarze