Wystawa w Lipowej

termin: 16.01.2018 - 16.02.2018
miejsce: Lipowa, Gminna Biblioteka Publiczna
wstęp: wolny
kategoria: inne


W Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej swoje prace  prezentuje Patrycja Picha z Cieszyna. Wystawę pt. “Uczucia” można będzie oglądać do 16 lutego w godzinach pracy biblioteki.

Patrycja Picha od urodzenia związana jest z Cieszynem, gdzie w 2007 roku zdobyła z wyróżnieniem magistra sztuki z rzeźby i fotografii. Na studiach jej ulubionym materiałem rzeźbiarskim była glina ceramiczna, a główną inspiracją natura, po studiach zaczęła rzeźbić w drewnie i tak zostało do dziś.

Od pomysłu do powstania dzieła pokonuje długą drogę, wymagającą często wnikliwych analiz, jedności serca i umysłu.

Z kolei w fotografii niezmiennie interesuje ją miasto i ślad człowieka.

Aktualnie w pracach rzeźbiarskich w drewnie najbardziej odnajduje się w motywach anielsko-kobiecych oraz ażurowych abstrakcjach.

Zajmuje się też malarstwem, w którym przelewa na płótno to co aktualnie czuje, ubierając to w abstrakcję, stąd ostatnia wystawa zatytułowana „Uczucia”.

Od 2011 uczestniczy i współorganizuje Międzynarodowe Plenery Rzeźbiarskie DAR w Ustroniu. W parku kuracyjnym można odnaleźć sześć rzeźb jej autorstwa (2011 Rusałka, 2012 Sercem uheklowane, 2013 Kochające zające, 2014 Ulotne chwile-motyle, 2015 Bałwan Gałgan, 2017 Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta).

W 2017 wspólnie z rzeźbiarzem z Anglii Tommym Craggs wykonała charytatywnie stajenkę dla Fundacji św. Antoniego w Ustroniu.

Komentarze