Trzy Świnki czyli magia teatru

termin: 24.06.2018 godz. 11:00
miejsce: Teatr Lalek Banialuka, Bielsko-Biała, ul. Mickiewicza 20
wstęp: wg cennika Teatru Lalek Banialuka
kategoria: teatr


Teatr Lalek Banialuka zaprasza do udziału w niecodziennej inscenizacji teatralno-edukacyjnej „Trzy świnki”, czyli stwórzmy razem przedstawienie.

W lekki i przystępny sposób chcemy przybliżyć małym widzom tajniki pracy w teatrze. Poprzez wspólne tworzenie inscenizacji teatralnej w dowcipny sposób opowiemy historię „Trzech świnek”, a przy okazji odsłonimy kulisy realizacji przedstawienia teatralnego. Nasza inscenizacja skierowana jest do dzieci młodszych i całych rodzin. Przyjazna i ciepła scenografia oraz sympatyczne lalki stanowią znakomity punkt wyjścia do opowiedzenia historii trzech świnek i wilka. Jednak tym razem wiele będzie zależało od naszych widzów, których zaangażowanie, otwartość i wyobraźnia zdecydują o ostatecznym kształcie przedstawienia.

Angażując widzów we współtworzenie przedstawienia teatralnego pokażemy jak rozpoznawać i interpretować poszczególne elementy spektaklu (przestrzeń, tekst, światło, dźwięk, scenografia) i wykorzystamy elementy dramy, edukacji teatralnej (techniki stosowane podczas warsztatów teatralnych), edukacji muzycznej i rytmiki, pracy w grupach, interakcji i improwizacji. Wszystko to sprawia, że udział w inscenizacji „Trzy świnki” to nie tylko świetna i zabawa, ale i niezapomniana lekcja wiedzy o teatrze.

  • Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Pohl
  • Scenografia: Dariusz Fodczuk
  • Muzyka: Krzysztof Maciejowski
  • Aktorzy: Katarzyna Pohl, Barbara Rau, Dagmara Włoszek, Włodzimierz Pohl
  • Premiera 21 kwietnia 2016
  • Inscenizacja teatralno-edukacyjna dla dzieci od 3 lat.

 

Komentarze