ROCKOSZ: RIFT i Bottlekopf

termin: 12.10.2017 godz. 19:00
miejsce: Klub Miasto, Bielsko-Biała, Plac Mickiewicza 2
wstęp: wolny
kategoria: koncert


ROCKOSZ to najsłynniejszy Przegląd Muzyczny, jaki kiedykolwiek odbywał się w Bielsku-Białej. Swoją pierwszą edycję miał już w 1982 roku! To, obok Jarocina, jeden z pierwszych muzycznych imprez tego typu w Polsce. ROCKOSZ zawsze promował niezależną twórczość, popularyzował różnorodną muzykę oraz wspierał lokalną kulturę.

ROCKOSZ odbywa się pod hasłem Wspieraj Lokalną Kulturę. Impreza jest adresowana do zespołów, muzyków, twórców z wszystkich dziedzin i gatunków muzycznych (od rapu do rocka, od jazzu do reggae, od elektroniki do poezji śpiewanej).

Tym razem zagrają RIFT i Bottlekopf.

RIFT – to pięciu energicznych facetów i choć każdy z nich jest inny, to łączy ich jedno -miłość do muzyki.
Zespół tworzą muzycy mający na swoim koncie spore doświadczenie muzyczne i sceniczne:

  • Marcin Nawrocki,
  • Dariusz Zeprzałka,
  • Piotr Uherek,
  • Piotr Nowak
  • Piotr Kiczek.

Grupa inspiruje się różnymi gatunkami rocka, bluesa, roots rocka po hard rocka począwszy od lat 70-80 do lat współczesnych. Skład bardzo ceni sobie repertuar z dynamicznymi szybkimi gitarowymi riffami. W repertuarze zespołu można usłyszeć utwory AC/DC, Dire Straits, Zakk Wylde, Dżem czy ONA (z początku istnienia zespołu)
Zespół cały czas się rozwija i poza licznymi koncertami pracuje nad własnym, autorskim materiałem. Szykuje się materiał na EP-kę.

Bottlekopf – zespół został założony przez Chłostę w 2010 roku. W 2014 za pośrednictwem Wydawnictwa Psycho, wydał debiutancki materiał “Absolutely Nothing” i zaczął grać koncerty. Pomysł na muzykę był prosty – żwawy, koncertowy death’n’roll ze szwedzkim brzmieniem.

Źródło: Facebook

Komentarze