Porozmawiajmy o duchowości

termin: 26.10.2017 godz. 17:00
miejsce: Kawiarnia Imbryk, Bielsko-Biała, ul. Wł. Orkana 4
wstęp: wolny
kategoria: spotkania


Kawiarnia Imbryk zaprasza na spotkanie o głębokim zagadnieniu: Czym jest dzisiaj duchowość? Różne formy praktyki duchowej z podróżami w tle.

Prowadzący:

  • Kris Jaxa Kwiatkowski – dziennikarz, publicysta, przewodnik. Jest nauczycielem tradycyjnej jogi tantrycznej – uczniem Bhagavana Shri Shan Anantha Natha z Indii. Od ponad 20 lat pracuje jako przewodnik klasy Field Guide specjalizujący się w safari wsród dzikich zwierząt w Afryce Wschodniej i Południowej oraz w wyprawach
    wysokogórskich. Jest współautorem przewodników po Afryce Wschodniej, publikował w Polsce w czasopismach i w serwisach podróżniczych, wyprawowych i kulturalnych. Podczas swych podróży zajmuje się badaniem genezy filozofii religijnych i wierzeń wsród tradycyjnie żyjacych plemion.Obecnie dzieli życie pomiędzy RPA, Brazylią i Polską.

  • Marek Tomalik – bielszczanin, podróżnik, publicysta, pisarz, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca
    Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy duchowo-przygodowe, nie tylko w australijski Outback (wsednosprawy.pl). Twórca i organizator 23 edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Stały współpracownik National Geographic i Jazz Forum. Autor książek o podróżach, w tym trzech o Australii. Dziennikarz radiowy, przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”, przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju „Nastaw uszu!”. Zasiadał w jury Travelerów – prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic, prowadził obrady kapituły Trzech Żywiołów. Dwukrotny laureat Kolosów. Znawca rynku nieruchomości. Australia to jego „miejsce na ziemi”, zawsze jednak wraca w Karpaty. Skąd? Z Australii, Singapuru, Malezji, Tajlandii, Birmy, Laosu, Indonezji, Indii, Nepalu, Sikkimu, Syberii (J.
    Bajkał), Laponii, Egiptu, Syrii, Libanu, Algierii, Brazylii, Meksyku, Peru, Boliwii i krajów Europy. 

Opis organizatora

Komentarze