Paulina Poczęta – „Drobne ranki, piękne zmierzchy”

termin: 01.02.2018 - 25.02.2018
miejsce: Galeria Bielska BWA, ul. 1 Maja 11
wstęp: wolny
kategoria: inne


Rysunki, kolaże, obiekty, obrazy będzie można oglądać na wystawie twórczości Pauliny Poczętej pt. „Drobne ranki, piękne zmierzchy”, której wernisaż odbędzie się w czwartek, 1 lutego o godz. 17.00 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.

Artystka, mówiąca o sobie „jestem dziwną kolekcjonerką zdarzeń i emocji”, prezentuje na wystawie prace z ostatnich kilku lat: rysunki i kolaże rysunkowe z cyklów „Odrobina człowieczeństwa” i „Ślady po bańkach” oraz obiekty pt. „Lekcja skarpet”. Poprzez działania artystyczne Paulina Poczęta przywraca znalezionym przedmiotom ich wartość, nadaje im nowy sens. W pracach, opartych w dużej mierze na autoportrecie, porusza problem samotności człowieka, odwołuje się do tematyki pamięci i wspomnienia.

Paulina Poczta (urodz. w 1980 roku) jest absolwentką cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; dyplom w 2005 roku; w 2013 r. otrzymała tytuł doktora sztuki. Zajmuje się rysunkiem, tworzeniem obiektów, grafiką i malarstwem. Jest autorką ponad dwudziestu wystawach indywidualnych; uczestniczką ok. stu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą; laureatką m.in. II Nagrody 8. Międzynarodowego Biennale Miniatury w Częstochowie (2014), I Nagrody 29. Ogólnopolskiej Wystawy Twórczości Pedagogów Plastyki oraz Nagrody specjalnej  XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny – Zielona Góra 2016. Od niedawna mieszka w Bielsku-Białej.

Wystawa Pauliny Poczętej pt. „Drobne ranki, piękne zmierzchy” czynna będzie w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej do 25 lutego br.

W sobotę, 24 lutego w godz. 11.00–14.00 galeria zaprasza na recyklingowe warsztaty artystyczne pt. „Bagaż do-świadczeń”, które poprowadzi Paulina Poczęta. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie niepotrzebnych, starych ubrań (T-shirty, topy, spódnice z dzianiny lub bawełny).
Uczestnikami zajęć mogą być dzieci powyżej 12 roku życia, młodzież i dorośli. Koszt udziału wynosi 10 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie galerii pod nr tel. 33 812 58 61 lub mailowo: info@galeriabielska.pl

grafika:  Paulina Poczęta, Lekcja 77, 2016, technika własna, obiekt

Komentarze