Kino w Mieście: “Milczenie Owiec” 

termin: 21.11.2017 godz. 19:00
miejsce: Klub Miasto, Bielsko-Biała, Plac Mickiewicza 2
wstęp: wolny
kategoria: kino


Jak co tydzień, Klub Miasto zaprasza na pokaz filmowy z cyklu Wtorkowe Kino w Mieście. Tym razem zobaczymy film “Milczenie Owiec” w reżyserii Jonathana Demme.

“Milczenie owiec”

Wyprodukowany w 1991 roku, amerykański thriller psychologiczny. Po jego sukcesie zrealizowano serię filmów o Hannibalu Lecterze. Swego rodzaju poprzednikiem “Milczenia owiec”, mówiącym o tym samym bohaterze-zbrodniarzu i opartym na książce tego samego autora, jest film “Manhunter” z roku 1986, jednak z uwagi na szereg różnic, twórcy “Milczenia owiec” nie uważają swego dzieła za sequel.

Film zajął drugie miejsce w rankingu na najbardziej przerażający film wszech czasów przeprowadzonym przez magazyn „Giant” w 2005 roku.

Psychopata porywa i morduje młode kobiety na środkowym zachodzie USA. Trudna sprawa „Buffalo Billa” zostaje powierzona przez FBI agentce Clarice Starling (w tej roli nagrodzona Oscarem Jodie Foster). „Buffalo Bill”, to seryjny morderca wyróżniający się szczególnym okrucieństwem wobec swych ofiar, a mianowicie obdzierający je ze skóry. Wierząc, że w ujęciu tego mordercy dopomoże tylko inny przestępca, FBI wysyła ją na wywiad z innym obłąkanym więźniem, Hannibalem Lecterem (w tej roli nagrodzony Oskarem Anthony Hopkins), który może dostarczyć psychologicznych przesłanek i tropów do kolejnych działań zabójcy.

Źródło: Facebook

Komentarze