FENIX TOUR: Batalion d’Amour | Arthemore, Dark Letter

termin: 03.11.2017 godz. 20:00
miejsce: Rudeboy Club, Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 20
wstęp: 25 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu koncertu
kategoria: koncert


Rudeboy Club zaprasza na pierwszy koncert zespołu Batalion d’Amour, w ramach kontynuacji trasy koncertowej Fenix Tour! Wystąpią również: Arthemore oraz Dark Letter.

BATALION D’AMOUR to doświadczony zespół, grający melodyjnego rocka. W 2016 roku grupa na dobre powróciła na polską scenę muzyczną, z bardzo wysoko ocenioną przez media i środowisko muzyczne płytą Fenix, dystrybuowaną w Europie, USA i Japonii; jest to szósty krążek w dyskografii formacji.

To, co wyróżnia zespół, to niesamowita energia, którą przekazują publiczności podczas koncertów, głównie za sprawą ekspresyjnej wokalistki, która zaraża swoją żywiołowością. Ciekawe melodie, niebanalne teksty utworów, mocny, nietuzinkowy wokal Karoliny Andrzejewskiej (laureatka wielu konkursów wokalnych, nominowana do Wokalistki Roku 2016 w radiostacji Antyradio) – to wszystko wpływa na niepowtarzalną aurę koncertów zespołu i sprawia, że każde spotkanie z Batalion d’Amour zapada głęboko w pamięć. 


ARTHEMORE powstał jesienią 2009 roku z inicjatywy gitarzysty Sebastiana Wójtowicza (współzałożyciela i współautora trzech pierwszych płyt zespołu Delight, wydanych przez MetalMind Productions ) oraz perkusisty Waldemara Kowalskiego. Obecnie koncertują w składzie:

  • Barbara Tylek – vocals
  • Sebastian Wójtowicz – rhythm guitar
  • Bartosz Burkat – lead guitar
  • Karol Bobek – bass
  • Waldemar Kowalski – drums.

Siła nisko strojonych, ciężkich, metalowych gitar, w połączeniu z dynamiką i melodyjnością, zapewniają elektryzujące wrażenie. Gratka dla fanów dobrego metalu!


DARK LETTER

Muzyka zespołu oscyluje wokół szeroko pojętego nurtu gotyckiego. Czasem rock/metal przenikają brzmienia muzyki z horroru. Teksty opowiadają o przemocy, strachu, rozpaczy i pożądaniu. Koncepcję świata Dark Letter trafnie opisują słowa Ericha Fromma: Zło jest nie tylko specyficznie ludzkie (…) Zło jest także tragiczne.

Skład:

    • Beata Golińska – wokal
    • Małgorzata Antosz-Konieczna – klawisze.

Źródło: Facebook

 

Komentarze