Andrzejki w Rudeboy’u: Percival Schuttenbach

termin: 30.11.2017 godz. 19:00
miejsce: Rudeboy Club, Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 20
wstęp: 35 zł w przedsprzedaży / 45 zł w dniu koncertu
kategoria: koncert


Percival Schuttenbach to pierwsza i powszechnie uznawana za najlepszą grupa folk-metalowa w Polsce. Zespół kojarzony przede wszystkim z udziałem w soundtracku do „Wiedźmina 3″ (w swojej medievalnej odsłonie), potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 8 albumów.

Grupa ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu „Równonoc” – spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem.

Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów, związanych z rekonstrukcją historyczną.

Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to ich znak rozpoznawczy. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry The Witcher 3 – Wild Hunt. Percival, obok Marcina Przybyłowicza i Mikołaja Stroińskiego, został uhonorowany statuetką MocArta 2015! Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a ich fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach. Zespół w 2016 r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland.

Źródło: Rudeboy Club

 

Komentarze