7 stycznia odbył się w Kętach IX Turniej Charytatywny. W akcji zobaczyć można było sporo znanych piłkarzy. Dochód z imprezy przekazano na rzecz dwuletniej Zuzi.

W hali OSiR w Kętach pojawili się m.in byli reprezentanci Polski: Ireneusz Jeleń, Adrian Sikora, Maciej Iwański i Ryszard Czerwiec oraz znani z boisk piłkarskiej ekstraklasy Dariusz Kołodziej, Dariusz Dudek, Krzysztof Chrapek czy wychowanek miejscowego Hejnału – Paweł Moskwik.

Turniej był jednak nie tylko okazją do zobaczenia w akcji znanych piłkarzy, ale przede wszystkim służył zbiórce pieniędzy dla dwuletniej Zuzi Klimczyńskiej z Nidku chorej na padaczkę lekoodporną. Zuzia codziennie zmaga się z wieloma atakami padaczki, a choroby nie udało się zahamować żadnymi dostępnymi w Polsce lekami. Jedyną nadzieją jest kosztowna kuracja kuracja w Niemczech.

Oprócz kwesty zorganizowana została licytacja sportowych gadżetów. Przede wszystkim można wylicytować koszulki przekazane nam przez znanych sportowców –  mówi organizator Turnieju Dawid Śleziak – Były też inne fanty, np. oryginalne poncho zakupione podczas wyprawy do Ameryki Południowej przez podróżnika Michała Adamusa z Andrychowa – dodaje.

Komentarze