Na chwilę przed pierwszym gwizdkiem władze klubu, zawodniczki i kibice podziękowali Marioli Wójtowicz – siatkarce, grającej od 16 lat w bialskim klubie. W tym czasie „Mario” trzykrotnie zdobywała wraz z BKS-em Mistrzostwo Polski. Ostatni sezon był jej ostatnim. Teraz Wójtowicz pozostanie w klubie w roli kierownika drużyny.

Mimo wysokiego zwycięstwa w pierwszym secie, bielszczanki uległy łodziankom w trzech kolejnych. Siatkarki BKS-u miały problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Trudne zagrywki łodzianek uniemożliwiały gospodyniom przejęcie inicjatywy. Jedynie w pierwszej połowie trzeciej partii bialanki objęły na chwilę prowadzenie. Później prowadzenie objęły zawodniczki Grotu Budowlani, kończąc spotkanie wynikiem 3:1.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:12, 17:25, 19:25, 17:25)

BKS PROFI CREDIT: Jagieło, Konieczna, Mucha, Pleśnierowicz, Grant, Sobolska, Lemańczyk (libero) oraz Nowicka, Świrad, Różański

Grot Budowlani: Cutura, Polańska, Kąkolewska, Grobelna, Vincourova, Grajber, Witkowska (libero) oraz Twardowska, Polak

Tekst i zdjęcia: Tomasz Wawak