Na początku lipca 2017 roku bialski klub zaprosił wszystkich kibiców do wspólnej akcji “Wszystkie łapy na parkiet”, której celem było zebranie 12 tysięcy złotych na nową maskotkę bielskich siatkarek – psiaka Reksio. Nie była to jednak zwykła zbiórka pieniędzy, ale projekt crowdfundingowy, a więc forma finansowania poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem. Uczestnik akcji za wpłacone pieniądze otrzymywał nagrody m.in. gadżety, bilety, karnety na mecze bielskich siatkarek, ale także mógł kupić trening z bielską drużyną, kolację z wybraną siatkarką, udział w sesji do kalendarza czy wizytę Reksia na urodzinach. Ambasadorami akcji zostały siatkarki: Joanna Staniucha-Szczurek i Aleksandra Jagieło oraz kierowca rajdowy Wojciech Chuchała, którzy na rzecz akcji przeznaczyli cenne nagrody.

Akcja “Wszystkie łapy na parkiet” zakończyła się sukcesem. Dzięki wsparciu kibiców, partnerów i sponsorów klubu udało się zebrać 12 tysięcy złotych. Dzięki temu w obecnym sezonie na meczach BKS Profi Credit Bielsko-Biała będzie obecna nowa maskotka – psiak Reksio.

Osoby, które były na niedzielnym meczu Międzynarodowego Turnieju piłki siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej, miały już okazję zobaczyć Reksia. Pozostali będą mogli to uczynić podczas każdego ligowego spotkania bielszczanek w hali pod Dębowcem. Pierwsza taka okazja – 16 października, gdy siatkarki zagrają z Grot Budowlanymi Łódź.

Źródło: BKS Profi Credit

Komentarze