Mimo fizycznego i humorystycznego oporu, jaki Marcin Daniec stawiał Łukaszowi Pietschowi, nie udało się satyrykowi z Krakowa po raz czwarty zdobyć pierwszego miejsca. Pietsch, nazywany też Lopezem, po zaciętej walce zakończył mecz wynikiem 2:0.

Łukasz Pietsch to pianista i aktor Kabaretu Hrabi. Jest organizatorem Tenisowych Mistrzostw Polski Artystów Kabaretowych (Artist Cup), które od sierpnia 2014 roku cyklicznie odbywają się w Zielonej Górze. W 2014 roku w trakcie turnieju został Wicemistrzem Polski Artystów Kabaretowych, przegrywając z Tomaszem Jachimkiem. Wraz z Dariuszem Kamysem również zdobyli II miejsce w grze podwójnej, przegrywając z Marcinem Dańcem i Zenonem Laskowikiem. Na turnieju w 2015 roku został Mistrzem Polski Artystów Kabaretowych w grze pojedynczej.

Po meczu odbył się krótki występ artystyczny, poprowadzony przez Krzysztofa Respondka. Medale wręczyli prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult oraz Rafał Ryplewicz, doradca marszałka województwa śląskiego. Zwycięzcy otrzymali też nagrody od organizatorów, w tym Hotelu Spa Jawor, gdzie już po raz dwunasty odbył się turniej.

Łukasz Pietsch napisał specjalnie dla naszego portalu mistrzowskie życzenia (pierwsze zdjęcie w galerii). Jako patron medialny imprezy, mamy nadzieję na kolejne sportowe emocje także w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Wawak