W piątek w Gminie Lipowa Kuba Błaszczykowski, wraz z gośćmi swojej fundacji „Ludzki Gest” rozegrał wyjątkowy, charytatywny mecz w siatkówkę. Wszystko to w szczytnym celu! Ale za nim on wręczył podziękowania dla gospodarz Gminy Jana Góry i rozdał setki autografów młodym fanom, sam otrzymał wyjątkowy prezent ….

W piątek w Gminie Lipowa na sali sportowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Twardorzeczce odbył się wyjątkowy, charytatywny mecz piłki siatkowej, na który już od kilku tygodni zapraszał Wójt Gminy Lipowa Jan Góra i Fundacja Ludzki Gest – Kuba Błaszczykowski. Naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny złożone z gości Kuby Błaszczykowskiego i jego fundacji. Zawodników na boisko wyprowadzali młodzi zawodnicy z szkółki piłkarskiej działającej na terenie Gminy Lipowa. Każdy z nich trzymał w ręce tzw. „Klepoka”, czyli drewnianą zabawkę wykonaną przez twórców ludowych Wiesławę i Mariana Łoboz. Potem ten prezent trafił w ręce zawodników biorących udział w zawodach. A sam Kuba otrzymał pamiątkowe potwierdzenie faktu, że książka o nim pt. „Kuba”, to „Najchętniej wypożyczana książka sportowa w Gminie Lipowa”. Poza tym w ręce Kuby trafiło serce z piernika z herbem Gminy Lipowa, oraz bukiet kwiatów z bibuły wykonane przez lokalnych twórców. To wszystko dla podkreślenia lokalnej kultury.

Potem zaczęła się rywalizacja sportowa, a między setami na boisku pojawiały się Cheerleaderki z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Twardorzeczce. W trakcie wydarzenia wolontariusze zbierali środki dla 4-letniego Przemka Gawlińskiego, który od niedawna zmaga się z nowotworem mózgu, oraz Daniela Rosiaka z Lipowej i Adrianny Rybus z Ostrego. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2. A po meczu Kuba Błaszczykowski do ostatniego fana (ponad 1,5 h!) z uśmiechem rozdawał autografy.

– To była dla nas wyjątkowa impreza. Masa pozytywnych emocji dla naszych mieszkańców i szczytny cel, który m.in. dzięki naszym wolontariuszom i Kubie „Wielkie Serce” Błaszczykowskiemu (jak można go nazwać) udało się osiągnąć. Cieszę się, że naszemu gościowi spodobał się również prezent, który otrzymał dzięki wszystkim naszym mieszkańcom, bo to mieszkańcy tak chętnie czytają jego autobiografię. Również organizacyjnie, to wydarzenie pokazało, że nie przez przypadek nasza gmina jest ostatnio gospodarzem dużych, ciekawych wydarzeń. – mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Źródło: Gmina Lipowa

Komentarze