W meczu z Pogonią Siedlce trener Adam Nocoń zdecydował się na wystawienie prawie identycznego składu, co na ostatnim meczu przeciw Olimpii Grudziądz. Jedyna różnica to Miłosz Kozak na prawym skrzydle, w miejsce Szymona Sobczaka.

To właśnie Kozakowi drużyna zawdzięcza pierwszą bramkę – już w 7. minucie wolejem umieścił piłkę w siatce. Akcję rozpoczął Łukasz Sierpina, który zagrał do Bartosza Jarocha. Ten dośrodkował, a akcję celnym strzałem zamknął Kozak.

Następny gol padł w 66. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Mariusza Malca, a jego strzał odbił się od klatki piersiowej Kamila Wiktorskiego. Piłka wpadła do bramki, więc to Wiktorski został strzelcem drugiej bramki.

Górale tym samym odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo na własnym boisku. Zarazem był to trzeci, kolejny domowy mecz Podbeskidzia, w którym bielszczanie nie stracili bramki. Następny mecz już we wtorek 19 września, o godzinie 20:45. Będzie to mecz pucharowy z Arką Gdynia.

16 września, sobota, Stadion Miejski w Bielsku-Białej

Podbeskidzie – Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)

Bramki: 7′ Kozak, 66′ Wiktorski

żółte kartki: Kozak – Wichtowski

Podbeskidzie: Fabisiak – Jaroch, Wiktorski, Malec, Moskwik – Hanzel – Kozak (90′ Sobczak), Iliev (71′ Sabala), Rakowski, Sierpina – Tomczyk (83′ Kostorz)

Pogoń Siedlce: Misztal – Szrek, Wichtowski, Czarnecki, Ratajczak – Chyła – Kun, Tomasiewicz (71′ Polkowski), Pastva (50′ Paluchowski), Bajdur (73′ Garyga) – Zjawiński

Tomasz Wawak

Foto: TSP

Komentarze