Czesław Śpiewa Solo Act to trochę monolog, trochę stand-up, trochę koncert. Czesław występuje na scenie sam, towarzyszą mu jedynie instrumenty klawiszowe i akordeon. 25 listopada fani artyści mogli posłuchać opowiadań i anegdot Czesława, wzbogaconych fragmentami jego piosenek. Był to kolejny już występ artysty w Bielsku-Białej i kolejny koncert w Spółdzielczym Centrum Kultury BEST. Po raz pierwszy Czesław odwiedził BEST 14 lat temu, gdy grał jeszcze w grupie Tesco Value.

Artysta opowiadał o swych obserwacjach na temat Polaków – ich emigracyjnych zwyczajach, narodowych kompleksach, relacjach rodzinnych, stosunku do obcych czy religijności. Dzięki wielu latom, spędzonym w Danii, a potem powrotowi do ojczyzny, Czesław Mozil zyskał dwie perspektywy patrzenia na naszych rodaków – emigracyjną i krajową. Poznał także, odmienną od naszej, kulturę duńską. Ten bagaż doświadczeń, w połączeniu z jego naturalnym poczuciem humoru, daje ciekawy efekt sceniczny. Ci którzy pragną nieco odetchnąć od gęstej ostatnimi czasy atmosfery, panującej nad Wisłą, mogą na jego występach rozładować emocje i znaleźć potrzebny nam wszystkim dystans do polskiej rzeczywistości.

Fragment występu znajdziecie na profilu SCK BEST na Facebooku.

Już wkrótce na łamach portalu BB365.info pojawi się wywiad z Czesławem Mozilem. Śledźcie uważnie stronę oraz nasz profil na Facebooku.

Tekst: Tomasz Wawak, foto: Michał Ciuczka

Komentarze