W poniedziałkowe wieczory w TVP2 w programie “Bake off – Ale ciacho!” obejrzeć można siostry z Czernichowa – Justynę i Dorotę. Przeczytajcie jak trafiły do najsłodszego programu telewizyjnego.

Często słyszymy, że marzenia są po to, aby je spełniać. Kiedyś odpowiedziałybyśmy na to stwierdzenie: tak, łatwo się mówi! to nie takie proste…. Tak, nie jest proste, ale możliwe! Jesteśmy tego doskonałym przykładem – mówią Justyna i Dorota. Tym marzeniem był występ w telewizyjnym programie Bake Off – Ale Ciacho. Pochodzące z Czernichowa siostry od 6 lat tworzą przepisy na domowe wypieki. Publikują je na blogu domowe-wypieki.com. Ich ulubionymi ciastami są serniki, na które opublikowały już prawie… 50 przepisów.

Nic więc dziwnego, że gdy pojawiło się ogłoszenie o castingu do programu bez wahania wypełniły zgłoszenia. Decyzja o udziale w castingu do programu była spontaniczna. Pamiętam, jak wieczorem prawie godzinę wypełniałam zgłoszenie na casting. Zadzwoniłam do Justyny z informacją o castingu do programu – również nie zawahała się ani przez chwilę i wysłała zgłoszenie – opowiada mieszkająca obecnie w Żywcu Dorota, która na co dzień jest fotografem ślubnym i… kulinarnym. Nigdy nie sądziłyśmy, że obie usłyszymy przez telefon: „Witamy w programie BAKE OFF!”. Teraz, mogę powiedzieć, że w życiu nie ma nic nie możliwego!  – dodaje z pasją.
Justyna również jest zawodowym fotografem. Specjalizuje się oczywiście w zdjęciach kulinarnych. Decyzję o zakwalifikowaniu do programu przyjęła z wielkim entuzjazmem. To była wspaniała informacja – opowiada – Świat telewizji stał przed nami otworem! Pełne radości, ale również obaw zaczęłyśmy piec w najsłodszym programie w Polsce.

O tym jak wypadły w konkurencji z innymi pasjonatami wypieków przekonać się można w poniedziałkowe wieczory w TVP 2. Emisja programu o godzinie 21.45.

foto: http://domowe-wypieki.com