Za nami 5 odcinków telewizyjnego programu „Bake off – Ale ciacho!”. W rywalizacji świetnie radzą sobie Dorota i Justyna – siostry z naszego regionu. Ta pierwsza tydzień temu została zwyciężczynią odcinka i przez obserwatorów uważana jest za jedną z faworytek całego programu.

O tym iż, pochodzące z Czernichowa siostry biorą udział w emitowanym w TVP 2 programie “Bake off – Ale ciacho” informowaliśmy już na naszym portalu (zobacz tutaj). Po miesiącu rywalizacji wśród siedmiu spośród dwunastu uczestników pozostałych na placu boju jest zarówno Dorota jak i Justyna. Siostry nie tylko nie ustępują innym uczestnikom programu, ale kilka razy pokazały, że mogą być prawdziwymi gwiazdami “Bake off – Ale ciacho!” Tak było w zeszły poniedziałek, gdy Dorota Habdas wygrała odcinek, w którym uczestnicy przygotowywali ciasta na wiosenny piknik. Co ciekawe sukces wcale laureatki nie zaskoczył. Po ogłoszeniu wyników na swoim facebookowym profilu napisała krótkie i treściwe: “W końcu”. Zdaniem obserwatorów Dorota wyrasta do roli jednej z faworytek do wygrania całego programu.

Kolejny odcinek “Bake off – ale ciacho” z udziałem obu sióstr już dziś (poniedziałek) o gody. 21.45 w telewizyjnej Dwójce.

Pochodząca z Czernichowa Dorota Habdas jest fotografem ślubnym i kulinarnym. Od 7 lat wraz z siostrą Justyną prowadzi stronę kulinarną – Domowe Wypieki u Justyny i Doroty. Jest mężatką. Swoją pasję do pieczenia zawdzięcza babci oraz mamie. To właśnie dzięki nim powstała strona, na której dzieli się z czytelnikami przepisami na pyszne, domowe wypieki. Uwielbia piec serniki i słodkie drożdżówki. Obecnie mieszka na Śląsku, argumentując swój wybór większymi możliwościami zawodowymi.
W programie uczestniczy też siostra Doroty – Justyna Pszczółka, która ukończyła studia ekonomiczne w Katowicach, jednak zawodowo spełnia się jako fotograf kulinarny. Aktualnie mieszka w Siemianowicach Śląskich, gdzie dzieli swoje malutkie mieszkanie ze swoim życiowym partnerem. Uwielbia tworzyć kulinarne dzieła sztuki, które sprawiają, że życie staje się słodsze! Przepisami na nie dzieli się na wspomnianym już blogu tworzonym wraz z siostrą. Justyna kocha także tańczyć, spędzać czas ze znajomymi i sporty zimowe.
Na zdjęciach Dorota i jej zeszłotygodniowe wypieki. Źródło: Facebook.com