Sporo imprez przygotowanych zostało w tym tygodniu z myślą o świętowaniu Dnia Kobiet. Największy wybór panie będą miały w ofercie koncertów, nie brakuje jednak także propozycji kinowych czy imprezowych. Będą co miały robić także te panie, które postawią na aktywne spędzenie swojego święta.  

Bielskie Centrum Kultury  przygotowało koncert “Opera in love”. W programie nie zabraknie lirycznych romansów, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów wokalnych oraz odrobiny subtelnego dowcipu. Wystąpią wybitni soliści Grupy Operowej Sonori Ensemble z Czech i Polski (więcej informacji tutaj). Muzyka klasyczna królowała będzie także w Sali Redutowej Pod Orłem. W Gali Operowo-Operetkowej wystąpią tam Swietłana Kaliniczenko i Alberto Profeta, uczeń legendarnego  Luciano Pavarottiego. Więcej o tym koncercie piszemy tutaj.

Z kolei Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz przygotował z okazji Dnia Kobiet nastrojowe widowisko muzyczno-poetyckie pt. „W miłości sens”. W spektaklu, przygotowanym przez artystów związanych z placówką oraz uzdolnioną młodzież, wykorzystano teksty bielskiej poetki Renaty Morawskiej (więcej o koncercie tutaj).

Niedaleko od Kubiszówki, w Galerii Bielskiej BWA, o godzinie 18.00 otwarta zostanie wystawa Izabeli Ewy Ołdak pt. „Moc kobiety”. Prace artystki poświęcone są tematyce kobiet oraz ich miejsca w porządku kosmicznym Wszechświata, zaś tytułowa moc kobiety to moc Księżyca. Więcej o wystawie dowiedzieć się można tutaj.

 

Miłośniczki kina zapraszamy do Cinema City, które 8 marca w ramach Ladies Night proponuje premierowy pokaz najnowszej polskiej komedii romantycznej „Kobieta sukcesu”. Więcej informacji tutaj.

Panie, które swoje święto będą chciały obchodzić bardziej imprezowo zapraszamy do Klubu Klimat, gdzie w sobotę 10 marca, specjalnie z okazji Dnia Kobiet wystąpi dwóch wyjątkowych mężczyzn:  Człowiek Flaga – Łukasz Świrk oraz Miczos Drums, który specjalizuje się w grze na afrykańskim bębnie djembe, kubańskich congach, cajonie oraz bongosach. Więcej o imprezie piszemy tutaj.

Także w sobotę, świętując Dzień Kobiet,  warto wybrać się do Bielskiego Centrum Kultury na świetną komedię Simona Williamsa “Nikt nie jest doskonały” w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Buffo (więcej o spektaklu tutaj).

 

Ofertę dla przedstawicielek płci pięknej chcących w dniu swojego święta zadbać o kondycję fizyczną przygotował nowy klub  sportowy tylko dla kobiet Mrs. Sporty oferujący darmową konsultację z trenerką. Szczegóły znajdziecie tutaj. Z kolei bielski ZIAD – operator kolejki na Dębowcu – oferuje wszystkim paniom zniżkowe karnety na korzystanie ze swego stoku. Więcej informacji tutaj.

 

Na koniec jeszcze jedna propozycja. Fundacja Pozytywnych zmian zaprasza 8 marca o godzinie 18.30 do Klubokawiarni Aquarium na spotkanie: Dzień Kobiet – czy mamy co świętować?. W programie prezentacja “100 lecie praw wyborczych kobiet w Polsce”  oraz debata: “Czy prawa kobiet w Polsce są zagrożone?” Więcej o spotkaniu piszemy tutaj.