Święta na Starówce!

termin: 15.12.2017 - 17.12.2017
miejsce: Rynek i Plac Chrobrego
wstęp: wolny
kategoria: koncert,imprezy,inne


Święta na Starówce – trzydniowe wydarzenie organizowane przez Wydziały Promocji Miasta oraz Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową PROMIX i Bielskim Centrum Kultury – odbędą się w dniach 15, 16 i 17 grudnia.

Święta na Starówce trwale wpisały się już w miejski krajobraz, stwarzając miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem oraz stając się lubianą i wyczekiwaną imprezą dla całych rodzin. Do udziału w kiermaszu zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Podczas imprezy na Rynku wystąpią zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Na scenie zaprezentują się m.in.: Katarzyna Kosecka, zespół Ampli Fire i gościnnie Izabela Kapiasová, zespoły Chwila, kamuflaż, Damian Luber Quartet, Małgorzata Stasiaczek i Three Generations, Kapela Folkowa z Wapienicy, Grupa Furmana, Studio Piosenki Charisma.

 

Gwiazdą będzie zespól PECTUS, który wystąpi w niedzielę 17 grudnia o godz. 16.00.

Stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną na Rynku, a stoiska handlowe na ulicy Wzgórze i na placu Bolesława Chrobrego. Zorganizowany zostanie konkurs na najpiękniejsze stoisko.

Tak, jak co roku na placu Bolesława Chrobrego będzie pięknie oświetlona, wysoka choinka. Na schodach przed dawną siedzibą Banku Śląskiego ustawiony zostanie telebim, który przekazywał będzie obraz i dźwięk ze sceny na Rynku.

Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty, w trakcie których będą one mogły zdobić pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką będzie częstował najmłodszych słodyczami. Dzieci ze świetlicy środowiskowej otrzymają paczki świąteczne z wyrobami przekazanymi przez sponsorów.

Święta na Starówce uatrakcyjnione zostaną dodatkowym profesjonalnym oświetleniem, wykorzystując do tego elewacje kamienic, płytę Rynku oraz inne elementy architektury.

Święta na Starówce odbywać się będą w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta, na placu Bolesława Chrobrego i na ulicy Wzgórze w dniach 15, 16 i 17 grudnia 2017 r. Jarmark czynny w piątek od godziny 15.00 do 20.00, w sobotę i w niedzielę od godziny 12.00 do 20.00.

Źródło: Wydział Promocji w Bielsku-Białej

Komentarze