Jak zaryzykować, by wygrać?

termin: 13.12.2017 godz. 18.00-21.30
miejsce: Metrum Jazz Club, Bielsko-Biała, ul. Partyzantów 22
wstęp: Wstęp wolny, konieczna rejestracja: https://campbielsko.evenea.pl/
kontakt: press@startuppodbeskidzie.pl
kategoria: spotkania


Start-up? Taka firma, w której najważniejsze są: innowacja i skalowalność. Powstaje ich wiele, ale tylko niektóre dotrwają do swoich drugich urodzin. Wybranym przyniosą ogromne zyski. Szansa stoi przed każdym, również w Bielsku-Białej. Jak ją najlepiej wykorzystać?

Już 13 grudnia w Bielsku-Białej odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób zainteresowanych przedsiębiorczością i założeniem własnej firmy w oparciu o technologię. Na imprezie, organizowanej przez bielską Fundację StartUp Podbeskidzie wraz z Google i StartUp Poland, wystąpią prelegenci z całej Polski. Wstęp wolny, konieczna rejestracja (szczegóły poniżej).

To już kolejne przedsięwzięcie organizowane przez prężnie rozwijającą się inicjatywę na rzecz wsparcia przedsiębiorczości w naszym regionie – StartUp Podbeskidzie. Działają od 2 lat, a na swoich koncie mają już nie lada sukces. W 2017 roku zostali uhonorowani tytułem Firmy Roku 2017 przez Prezydenta Jacka Krywulta oraz Janusza Targosza, dyrektora Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej. O ich działaniach i organizowanych wydarzeniach, które tradycyjnie są darmowe dla wszystkich zainteresowanych, najlepiej dowiedzieć się z ich profilu na Facebooku: fb.com/StartupPodbeskidzie

Startup Podbeskidzie tworzy 7 osób: Wojciech Bachta, Tomasz Pasko, Dariusz Luber, Aneta Miklusiak, Klaudia Wilusz, Levon Yemenjyan oraz Bartek Pasierbek. Działają społecznie, bo mocno wierzą w sens i celowość swoich działań. – Wspólnie mamy jeden cel: by startupowcy ze Śląska mogli myśleć o podbijaniu świata. – mówi Wojciech Bachta.

Jak się okazuje, już teraz kilka start-upów, które powstały lub powstają w Bielsku-Białej podbijają międzynarodowe rynki. Na przykład VERSUM, który po osiągnięciu świetnego wyniku w Polsce, szykuje się do podbicia innych krajów. Dzięki produktowi bielskiego startupu można zarezerwować online termin zabiegu w salonach kosmetycznych w całej Polsce. Z kolei Quotiss, częściowo powstający w Bielsku-Białej, związany jest z wyceną frachtów w transporcie morskim. Już teraz odnosi sukcesy zagranicą. – Został dostrzeżony w konkursie „TechStars” w Berlinie, a w marcu tego roku znalazł się w zestawieniu 10 najbardziej obiecujących polskich startupów. – dodaje Wojciech Bachta.

Świat startupów to jednak nie tylko duże zyski i potencjał sukcesu. To również presja konkurencji i niewyobrażalnie ciężka praca, obarczona ogromnym ryzykiem. Jak wynika ze statystyk StartupPoland.org, ponad 90% startupów upada. Jak więc sprawić, by twój pomysł miał szansę zaistnieć? Gdzie poznać ludzi, z którymi można realizować przedsięwzięcie lub którzy mogą zainwestować w twój pomysł? Na te pytania, i wiele innych, poznacie odpowiedzi 13 grudnia 2017r. w Metrum Jazz Club w Bielsku-Białej. Nie przegapcie.

Komentarze