Zaprzyjaźnij się z “Piątką”

termin: 27.12.2017 - 20.01.2018
miejsce: Bielsko-Biała, V Liceum Ogólnokształcące, ul. Lompy 10
wstęp: wolny
kategoria: inne


Stowarzyszenie V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej zaprasza uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum oraz siódmych szkoły podstawowej na trzecią edycję warsztatów matematyczno-fizyczno-informatycznych, które odbędą się w V LO w dniach 19 i 20 stycznia 2018 roku.

Tematami warsztatów będą: matematyka przy komputerze, interesujące zadania z fizyki i elementy programowania.

W zajęciach może wziąć udział 45 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Stowarzyszenia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia prowadzone będą w piątek 18 stycznia – w godz. 15.00-18.00 oraz w sobotę 19 stycznia – 9.00-16.00. W sobotę przewidziana jest przerwa na smaczną niespodziankę.

 

Stowarzyszenie V Liceum Ogólnokształcące powstało wiosną bieżącego roku i skupia absolwentów, nauczycieli oraz sympatyków popularnej bielskiej “Piątki”. Celem działalności jest integracja środowisk związanych z Liceum oraz wsparcie obecnej działalności Piątki. W planach działalności są m.in. organizacja zajęć pozalekcyjnych dla uczniów V LO, zajęć matematycznych dla uzdolnionej młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z Bielska-Białej i okolicy oraz imprezy integracyjne dla absolwentów liceum.
Prezesem Stowarzyszenia jest nauczyciel Piątki od jej powstania – Tomasz Szymczyk, zaś w skład zarządu wchodzą Marcin Tomana i Jarosław Zięba (absolwenci pierwszego rocznika “Piątki”, twórcy szkolnej gazetki) oraz Edyta Jano i Bartłomiej Żywczak – obecni nauczyciele Liceum.

Komentarze