Prawie 120 wydarzeń przygotowali organizatorzy XIX edycji Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się w dniach 14-18 maja w Bielsku-Białej oraz Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach, Kętach i Pewli Małej.
Festiwal rozpocznie się spektaklem w Teatrze Polskim w wykonaniu studentów ATH z Koła teatralnego Kurtyna. “Dom Bernardy Alba” Federica Garcii Lorki to sztuka o niespełnionych marzeniach, o miłości i wolności.
Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się 15 maja w Auditorium Maximum, w budynku L, o godz. 12.00.
W ofercie programowej, każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Akademia wraz z innymi instytucjami przygotowała około 120. wydarzeń prezentujących szeroką gamę tematów z różnych dziedzin nauki i sztuki.
Będzie można dowiedzieć się między innymi: czym są liczby magiczne i urojone, jak efektywnie zarządzać czasem, a także zobaczyć własne DNA lub poznać przyszłość sztucznej inteligencji. Ciekawie zapowiada się wykład, który przybliży właściwości łatwopalnej mieszanki hormonów miłości.
Pasjonaci języka będą mogli usłyszeć zadziwiające historie słów i języka polskiego oraz wziąć udział w V Beskidzkim Dyktandzie o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.
Podczas XIX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki spotkamy się z językoznawcą Jerzym Bralczykiem i redaktorem Michałem Ogórkiem, fizykiem Tomaszem Rożkiem, popularyzatorem bluesa Ireneuszem Dudkiem, artystą malarzem Tomaszem Milanowskim oraz z innymi popularyzatorami nauki.
Dla najmłodszych został przygotowany blok zajęć w ramach Akademii Młodych Talentów, a dla nieco starszych Akademia Młodych Wynalazców.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie Festiwalu: http://www.festiwal.ath.bielsko.pl.
Bieżące informacja znaleźć też można na Facebooku: https://www.facebook.com/events/160489454622311/