WOŚP w Galerii Sfera

termin: 14.01.2018 godz. 10:00
miejsce: Galeria Sfera, Bierlsko-Biała, ul. Mostowa
kategoria: inne


Tegoroczny Finał będzie 9. (i zapewne nieostatnim), w którym Galeria Sfera zagra wspólnie z WOŚP. Tym razem z myślą o beneficjentach akcji, czyli najmłodszych pacjentach szpitali, na terenie centrum odbędzie się zbiórka pieniędzy, licytacja nietuzinkowych dzieł sztuki użytkowej, czyli odnowionych przez bielskich artystów… krzeseł i ciekawe, pouczające pokazy.

 Dla Galerii Sfera nie ma stycznia bez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W najbliższą niedzielę, czyli w dniu 26. Finału, wspólnie z partnerami: Fundacją Arka, Psią Edukacją i Extreme Trauma Team, i hojnymi jak zawsze klientami centrum będzie zbierać środki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W jaki sposób można przyłączyć się do akcji?

Przede wszystkim przez cały dzień na terenie centrum obecnych będzie ok. 30 wolontariuszy z puszkami, kwestujących i rozdających charakterystyczne, orkiestrowe serduszka – opowiada Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.  Aby zgromadzić jak największą kwotę na leczenie noworodków, ponownie zaprosiliśmy też do współpracy młodych, bielskich artystów. Tak jak w ubiegłym roku, nadali oni nowe życie nieużywanym już krzesłom ze strefy restauracyjnej, czyniąc z nich prawdziwe dzieła sztuki. Mamy nadzieję, że w tym roku 19 prac uczniów klasy czwartej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych z Bielska-Białej i 2 przygotowane przez artystkę Annę Magdziarz, która od początku grudnia z powodzeniem prowadzi w naszym centrum swoją galerię sztuki, znajdą jeszcze więcej hojnych nabywców niż w zeszłym roku – mówi Monika Magner i zaprasza na licytację, która rozpocznie się o godz. 15.00. Więćej o licytacji piszemy tutaj.

Finał WOŚP to co roku także niepowtarzalna okazja do obejrzenia ciekawych i pouczających wystąpień. Tym razem oprócz nauki i pokazów pierwszej pomocy, w Galerii Sfera odbędą się lekcje poświęcone temu, jak bezpiecznie prowadzić aktywny wypoczynek, instruktaże dot. bezpiecznego kontaktu z psami, a także nauka i pokazy pierwszej pomocy. Wszystkie atrakcje będą miały miejsce w Galerii Sfera II od godz. 10:00. do godz. 20:00, licytacja z kolei odbędzie się o godzinie 15:00. Zapraszamy wszystkich bielszczan i turystów do grania razem z nami. Tego dnia po prostu nie można siedzieć w domu – podsumowuje Monika Magner.

 

Więcej o imprezach WOŚP w Bielsku-Białej i okolicy piszemy tutaj.

Komentarze