Weekend za pół ceny tuż, tuż

termin: 09.03.2018 - 11.03.2018
kategoria: dobre jedzenie,sport-rekreacja,inne


Już za tydzień, między 9 a 11 marca, w całym kraju przeprowadzona ostanie akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, dzięki której w wybranych miejscach będziemy mogli skorzystać z usług turystycznych  za pół ceny. Z jakiej oferty będzie można w ramach akcji skorzystać w naszym regionie?

Głównym celem akcji, organizowanej przez jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną,  jest umożliwienie jak największej liczbie Polaków skorzystanie z atrakcji turystycznych w wyjątkowo korzystnej cenie, jak również zachęcenie ich do częstszego podróżowania po Polsce, i to nie tylko w sezonie wakacyjnym. Do programu zgłosiło się ponad 1000 partnerów z ofertą kulturową, hotelową czy gastronomiczną.

W Bielsku-Białej za pół ceny wyjechać będzie można kolejką na Szyndzielnię. Za pół ceny będzie tez można skorzystać z usług hotelowych, gastronomicznych i obiektów sportowych w Centrlanym Ośrodku Sportu w Szczyrku.

Warto będzie wybrać się do Pszczyny. Tutaj w ramach akacji za pół ceny zwiedzać będzie można Stajnie Książęce przy tamtejszym zamku, skansen „Zagroda Wsi Pszczyńskiej” oraz pokazową zagrodę żubrów.

W ramach akcji zwiedzić będzie można także Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach.

 

Dla tych, którzy będą chcieli wybrać się trochę dalej proponujemy wyprawę na Górny Śląsk. Za pół ceny zwiedzić będzie można Muzeum Śląskie w Katowicach oraz mieszczące się w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie: Górnośląski Park Etnograficzny i Śląskie ZOO. W Chorzowie będzie można także zwiedzić Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia. Miłośnikom zabytków techniki polecamy także wyjazd do Zabrza. Będzie tam można zwiedzić Kopalnie Królowa Luiza, Sztolnię Luiza, Kopalnię Guido i Szyb Maciej. Po drodze warto zobaczyć także Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

W ramach akcji warto także poznać muzea Zagłębia Dąbrowskiego. W Będzinie zwiedzać będzie można Zamek i Pałac Mieroszewskich, w Sosnowcu – Pałac Schoena. zaś w Dąbrowie Górniczej – tamtejsze Muzeum Miejskie.

Na nudę nie będą mogli narzekać ci, którzy postanowią skorzystać z oferty akcji w Krakowie. Muzeum Narodowe oferuje 9 i 10 marca wstęp za pół ceny, a 11 marca bezpłatny do Galerii Rzemiosła Artystycznego oraz Galerii “Broń i Barwa w Polsce” w gmachu głównym oraz Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Domu Jan Matejki i kilku innych galerii należących do tego Muzeum (szczegóły tutaj).

Do akcji przystąpiły też krakowskie Żywe Muzeum Obwarzanka, Pracownia i Muzeum Witrażu, Muzeum PRL-u w Nowej Hucie, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Etnograficzne.

Teatr im. J. Słowackiego zaprasza do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na Tajemnice Wesela 1900.

W ramach akcji można także pojechać także do Kopalni Soli w Wieliczce. Tam   promocyjne ceny obowiązywały będą na zwiedzanie trasy górniczej.

Warto także wybrać się do Rabki, gdzie za pół ceny zwiedzić będzie można Muzeum Górali i Zbójników.

 

W ramach kacji oferowane są także usługi gastronomiczne. Z ciekawszych ofert w naszym reionie warto zwróić uwagę na karczmę Rzym w Suuchej Beskidzkiej, która oferuje w ranach weekendu za pół ceny 50% zniżkę na wszystkie potrawy zamieszczone w karcie dań, z wyjątkiem napojów oraz alkoholu.

Ci, którzy w ramach akcji będą chcieli skorzystać z noclegów, także mogą wybierać w bardzo różnorodnej ofercie. Do akcji przystąpiły zarówno ekskluzywne hotele mieszczące się w zabytkowych dworach jak i schroniska młodzieżowe. W okolicy Bielska-Białej noclegi w ramach akcji oferowane są w Cieszynie, Dębowcu, Ustroniu, Wiśle, Brennej, Koniakowie, Soli, Szczyrku, Bystrej k. Żywca, Zarzeczu, Andrychowie czy Wadowicach.  Do akcji przystąpił tez bielski hotel Dębowiec.

Wykaz wszystkich partnerów biorących udział w akcji jest dostępny jest na stronie www.polskazobaczwiecej.pl.

Komentarze