Dzień Kobiet – czy mamy co świętować?

termin: 08.03.2018 godz. 18:30
miejsce: Galeria Bielska BWA, ul. 1 Maja 11
wstęp: wolny
kategoria: spotkania,inne


Fundacja Pozytywnych zmian zaprasza na Dzień Kobiet – czy mamy co świętować? Temat tegorocznego wydarzenia:  Rok 2018 – 100 lecie praw wyborczych kobiet w Polsce

Program:

  • Prezentacja “100 lecie praw wyborczych kobiet w Polsce”- Ewa Furgał (Fundacja Przestrzeń Kobiet)

Prezentację przedstawi Ewa Furgał  – edukatorka historii kobiet, współautorka programu Krakowski Szlak Kobiet, redaktorka herstorycznych publikacji. Pracuje w Fundacji Przestrzeń Kobiet, prowadzi społeczne Archiwum Historii Kobiet.
O prezentacji: Ruch emancypacji kobiet to zapomniany fragment naszej wspólnej historii. Tymczasem dzięki emancypantkom mamy nie tylko prawa wyborcze, ale również prawo do edukacji średniej i wyższej czy prawa pracownicze. Międzynarodowy Dzień Kobiet od pierwszych obchodów w 1911 roku był świętem, podczas którego kobiety demonstrowały na rzecz swoich praw. Czy wszystkie prawa kobiet udało się nam w Polsce zdobyć i utrzymać? Podczas wykładu usłyszymy o procesie emancypacji kobiet i najważniejszych działaczkach.

  • Debata: “100 lat po zdobyciu praw wyborczych. Czy prawa kobiet w Polsce są zagrożone?”Po prezentacji, która przybliży nam historię zdobywania praw kobiet, zapraszamy na debatę. Podyskutujmy o prawach kobiet, zastanówmy się czy prawa kobiet są zagrożone?
    Moderatorka debaty – Iza Palińska – polityczka, feministka, aktywistka, autorka tekstów publicystycznych.

 

Organizatorki: Fundacja Pozytywnych Zmian, Galeria Bielska BWA, Klubokawiarnia Aquarium, Wspólny Mianownik

Komentarze