tyDzień Tańca 2017

termin: 29.04.2017 godz. 10:00
miejsce: Galeria Bielska BWA
wstęp: Bezpłatny, po rezerwacji telefonicznej w sekretariacie galerii, pod nr tel. 33 812 58 61 – od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–16.00
kategoria: inne


W sobotę, 29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. W Bielsku-Białej dzień ten wzbogacany jest wydarzeniami realizowanymi w projekcie TyDzień Tańca, wszechstronnie promującymi sztukę baletu, jednoczącymi wokół idei tańca artystów wielu dyscyplin, a także samych bielszczan. Od 2008 roku TyDzień Tańca organizowany jest przez Studio Tańca Entrée. Pomysłodawczynią, organizatorką i uczestnikiem wielu wydarzeń jest Aleksandra Skowrońska, tancerka i założycielka Studia Tańca Entrée. Program tegorocznego Tygodnia Tańca pod hasłem „Ciało, myśl, uczucia” wypełnią: wernisaż wystawy fotografii, koncert skrzypcowy, warsztaty artystyczne, głośne czytanie baśni muzycznej i cykl wykładów.

W sobotę, 29 kwietnia w Galerii Bielskiej BWA o godz. 10.00 warsztaty artystyczne dla dzieci poprowadzi Małgorzata Krzempek. Będą wykonywane fragmenty kostiumów (m.in. skrzydła) dla młodych tancerek i tancerzy w rolach postaci z baśni muzycznej Siergieja Prokofiewa „Piotruś i wilk”. Głośne czytanie baśni Prokofiewa wraz z jej taneczną interpretacją rozpocznie się po zakończeniu warsztatów.

Komentarze